یزد پورتال
29 آبان 1402 - 14:25

آغاز پرواز‌های بین‌المللی از یزد به مقصد ۵ کشور

دستیار ویژه استاندار یزد با اشاره به اهمیت اخذ مجوز پرواز یزد- دبی، گفت: پرواز‌های بین المللی از مبدأ یزد به مقصد پنج کشور آغاز می‌شود.

 احمد آخوندی، دستیار ویژه استاندار یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، راه‌اندازی شرکت هواپیمایی یزدایر را گامی موثر برای توسعه و تقویت ظرفیت گردشگری استان یزد دانست و اظهار کرد:‌ افزایش ظرفیت‌های گردشگری در گرو برقراری ارتباط موثر و کارآمد با جوامع بین‌المللی است.

وی با بیان این‌که بعد از هماهنگی‌های انجام شده مجوز پرواز‌های بین‌المللی به مقصد پنج کشور عراق، ترکیه، امارات، هند و عمان صادر شده است، افزود: هدف از تأسیس شرکت هواپیمایی یزد، توسعه گردشگری، تجاری و صنعتی استان یزد برای مقاصد داخلی و هم خارجی است.

دستیار ویژه استاندار یزد با اشاره به این‌که ۱۲ پرواز در ایام اربعین از مبدأ فرودگاه شهید صدوقی انجام شده است، گفت:‌ بعد از گذشت شش ماه از تأسیس یک شرکت هواپیمایی، مجوز پرواز‌های بین المللی صادر می‌شود و بعد از گذشت سه ماه موفق شدیم در ایام اربعین مجوز پرواز‌های بین‌المللی برای شرکت هواپیمایی یزد بگیریم.

آخوندی هماهنگی برای برقراری پرواز یزد- استانبول را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و تصریح کرد: با پیگیری‌های مستمر، سهمیه‌ای برای استان یزد تخصیص یافته ولی به دلیل نبود شرایط کنونی مسافر، در حال حاضر این پرواز از مقصد تهران انجام می‌شود و طی دو هفته گذشته ۴۰۰ آژانس هواپیمایی اعلام آمادگی کردند تا این پرواز‌ها را مدیریت کنند.

وی در پایان اخذ مجوز پرواز یزد- دبی را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه ظرفیت گردشگری استان یزد دانست و خاطرنشان کرد: فقط تجهیزات خاص باید بر روی هواپیما نصب شود که در حال حاضر در حال خریداری این تجهیزات هستیم و حدود ۲۰ روز زمان می‌برد تا تجهیزات نصب شود.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1578778

مهمترین اخبار یزد: