یزد پورتال
07 خرداد 1402 - 10:39

جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی

یزد- رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی شورای شهر یزد بر لزوم جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به بافت تاریخی یزد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بی‌بی فاطمه حقیرالسادات صبح یکشنبه در نشستی با جمعی از مردم ساکن در بافت تاریخی یزد اظهار داشت: باید از ورود خودروهای غیربومی در بافت تاریخی یزد تا حد امکان جلوگیری شود زیرا ورود وسایل نقلیه افراد غیربومی در بافت موجب ایجاد مشکل برای مردم محلی و گردشگران و صدمه به بافت می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد کارگروه ویژه حمل و نقل و ترافیک بافت تاریخی با مشارکت کمیسیون‌های حمل و نقل و گردشگری شورای شهر و سایر ذینفعان مرتبط برای مدیریت حمل‌ونقل در بافت تاریخی افزود: حدود ۶ هزار مترمربع پارکینگ در مجموعه بافت تاریخی پیوسته یزد وجود دارد که می‌تواند برای پارک خودروهای مردم ساکن بافت مناسب باشد اما برای وسایل افراد غیربومی و مسافر باید چاره اندیشی شود.

حقیرالسادات عنوان کرد: مدیریت پارکینگ‌های موجود در بافت تاریخی برای استفاده مناسب‌تر و مدیریت سواره‌هایی که به بافت تاریخی وارد می‌شوند نیز باید در دستورکار شهرداری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی شورای شهر یزد ادامه داد: همچنین هتل‌هایی که در بافت تاریخی پارکینگ ندارند باید محلی برای پارک خودرو مسافر در نظر بگیرند تا موجب پارک غیر اصولی خودروها در کوچه‌های بافت تاریخی نباشیم.

حقیرالسادات عنوان کرد: بافت تاریخی یزد یکی از ارزشمندترین معماری‌های شهر را دارد و ضروری است برای حفظ آن از مدیریت جامع استفاده شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1243457

مهمترین اخبار یزد: