یزد پورتال
27 دی 1401 - 11:42

مدیران به گزارش‌های کارشناسان بسنده نکنند

یزد- امام جمعه یزد بر لزوم توجه جدی مدیران به گزارش های ارائه شده از سوی کارشناسان در دستگاه های دولتی تاکید کرد و گفت: مدیران به این گزارش‌ها بسنده نکنند و آمارها را تحلیل و بازنگری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، صبح سه شنبه در دیدار قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور که به منظور تودیع و معارفه رئیس سازمان بازرسی کشور به استان یزد سفر کرده است، اظهار داشت: حسن مدیریت این است که در گزارش‌ها را تحلیل کند و این گزارش‌ها را با نگاه بازتری بازنگری کند و به گزارش‌های ارائه شده اکتفا نکند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در مدیریت خود همین شیوه را پی گرفته بود، افزود: امام رهبر و مدیری تحلیلگر بود و پس از تفکر و تحلیل بسیار، اقدام و عمل می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: تامل، تفکر و اندیشه کردن مدیران بسیاری از مسائل و مشکلات را برطرف می‌کند و مدیر باید کارآمدی خود را در این زمینه اثبات کند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سازمان بازرسی باید به بخش‌های مختلف ورود کند و از تخلفات محرز جلوگیری کند، افزود: موضوعی که امروز گریبانگیر تمامی بخش‌های جامعه است، نداشتن قناعت است و این امر در حوزه تولید و صادرات، به سودهای غیرمتعارف در زمینه‌های مختلف منجر شده است.

وی عنوان کرد: باید فرهنگی ایجاد شود که برای سودها حد و حدود وجود داشته باشد و یک دستگاه باید متولی این امر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ادامه داد: سازمان بازرسی تا حد امکان به گرانی‌ها ورود کند و منشأ آن را با انجام کار کارشناسیی پیدا کند و به مقابله با آن بپردازد.

ناصری با اشاره به شرح وظایف سازمان بازرسی عنوان کرد: هر مسئولی در هر دستگاه و نهادی که خدمت می‌کند، باید مهمترین دغدغه اش مسائل مردم و حل مشکلات آنها باشد و این انتظار از سازمان بازرسی وجود دارد.

رحمانیان، قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه سازمان بازرسی، وظیفه نظارت بر اجرای صحیح و مقررات و نظارت بر حسن اجرای قوانین را بر عهده دارد، اظهار داشت: تلاش ما حرکت به سمت مسائل کلان، اساسی و مشکلات اولویت‌دار کشور از بعد نظارتی است.

گفتنی است؛ حجت الاسلام اکبر طالبی که ۹ سال مسئولیت رئیس سازمان بازرسی استان یزد را بر عهده داشت، جای خود را به رضا مختاری داد. مختاری پیش از این مسئولیت ریاست سازمان بازرسی استان هرمزگان را بر عهده داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 982213

مهمترین اخبار یزد: