یزد پورتال
03 خرداد 1403 - 11:50

گرامیداشت شهید جمهور آیت الله رئیسی در یزد

مراسم گرامیداشت شهید جمهور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، شهید امیرعبدالهیان، شهیدان آل هاشم و رحمتی و دیگر شهدای همراهشان و گرامیداشت سوم خرداد در یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مراسم گرامیداشت شهید جمهوری آیت الله سید ابراهیم رئیسی، شهید امیرعبدالهیان و دیگر همراهانشان در حادثه سقوط بالگرد از سوی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار و نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری صبح امروز با حضور بسیار پرشور اقشار مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه(حظیره) یزد برگزار شد.

در این مراسم خادمیاران آستان قدس رضوی پرچم متبرک آستان مقدس حضرت رضا(ع) را به مسجد آورده و حال و هوای مراسم خادم الرضا(ع) را رضوی کردند.

حجت الاسلام فرشاد از اساتید حوزه علمیه در این مراسم با اشاره به اینکه شهدای حادثه سقوط بالگرد از خادمان با اخلاص مردم بودند، گفت: آیت‌الله شهید سیدابراهیم رئیسی؛ سید شهدای خدمت بود و واقعا در تمام زندگی خود مخلصانه در حال خدمت به مردم بود.

وی با اشاره به بخشی از سیره، روش و منش حضرت رضا(ع) عنوان کرد: یکی از دلایل عزت و بزرگی سید ابراهیم عزیز ما آن بود که همیشه تلاش می‌کرد مطابق با سیره حضرت رضا(ع) گام بردارد و خدمت کند.

فرشاد خاطرنشان کرد: شهید ابراهیم رئیسی بهترین پاداش را در بهترین زمان گرفت و این حاصل زندگی رضوی، نبوی و فاطمی شهید عزیز ما بود.

وی ادامه داد: نخستین سیره و روش زندگانی حضرت رضا(ع) در صحبت کردنش بود و هیچ زمانی تندی و ناسزا از زبان ایشان بیرون نمی‌آمد و این شهید والامقام هم هیچ زمانی زبان به گلایه باز نکرد و با وجودی که می‌توانست در ارتباط با خیلی از افراد صحبت‌هایی را بیان کند اما دم فروبست و همیشه زیبا حرف زد.

این روحانی عنوان کرد: آیت‌الله رئیسی باید بت غرور، تکبر، ریاست طلبی و نازیبایی‌ها را می‌شکست و با شکستن آن، یاد شهید رجایی‌ها و شهید سلیمانی‌ها را در ایران اسلامی زنده کرد.

وی با بیان اینکه امید و اعتماد را برخی افراد از مردم ما گرفته بودند گفت: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از ابتدای دوره خدمت خود در دولت همواره امید مردم را افزایش داد و با حرف و عمل خود به جریان امیدافزایی کشور کمک می‌کرد.

این روحانی با بیان اینکه بی جهت نیست که سید ابراهیم رئیسی عالم را با شهادت زیرورو کرد و به بالاترین درجه رسید گفت: دومین سیره حضرت رضا(ع) این بود که ایشان در انجام خدمت کوتاهی نمی‌کرد و ما در زندگانی شهید سید ابراهیم رئیسی جز این سراغ نداریم و جای جای زندگی این شهید سیره حضرت رضا(ع) موج می‌زد.

فرشاد بالاترین عبادت را خدمت به مردم، کارآفرینی، زدودن غم از محرومان و کمک به نیازمندان دانست و بیان کرد: این ایام، ایام حج است و در روایات داریم که خدمت به مردم ثوابی بالاتر از حج هم دارد.

وی افزود: در روایات داریم که یک طواف به دور خانه خدا هزار هزار حسنه و پاداش دارد اما اگر کسی یک مشکل از مشکل‌های برادر دینی‌اش را حل کند، ثواب 10 طواف مقبول در پرونده او ثبت می‌شود.

وی گفتمان آیت‌الله رئیسی را گفتمان امامین انقلاب دانست و بیان کرد: آیت‌الله شهید رئیسی برای ایران اسلامی عزت و احترام آورد و در مراسم تشییع پیکر وی هم بیش از 70 کشور جهان هیئت‌های عالی رتبه خود را اعزام کردند.

فرشاد ادامه داد: الان باید تمام احزاب و اقشار دست به دست هم دهند و در این 50 روز برای تسلای این حادثه و داغ سنگین یک مدیر خدمتگزار، صادق و مردمی انتخاب کنیم تا این سیره و روش باقی بماند.

انتهای پیام/781

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1718473

مهمترین اخبار یزد: