یزد پورتال
06 آذر 1402 - 18:19

اختصاص ۸۸۴ میلیارد تومان مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد، از تخصیص ۸۸۴ میلیارد تومان اعتبار مصوبات سفرهای رییس جمهور به استان در سال جاری توسط سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد و گفت: از این اعتبار مبلغ ۴۹۵ میلیارد تومان به صورت نقد در ابتدای سال و مبلغ ۳۸۹ میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه به استان تخصیص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مجید دهقانی‌زاده ،در نشست بررسی مصوبات سفرهای رییس جمهور به استان که با حضور استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: این اعتبار از محل تعهدات سازمان برنامه و بودجه کشور طی ۲ مرحله به صورت نقدی و اسناد خزانه به استان تخصیص داده شده است.

وی با ابراز خرسندی از اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور بیش از ۶۲ درصد تعهدات خود در تامین اعتبارات مصوبات سفر به این استان را عملی کرده است، تصریح کرد: از ۴۷۹۴ میلیارد تومان مصوب (از محل تعهدات سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان) سفر اول و دوم ریاست جمهور به استان، تاکنون بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان آن به استان تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با اشاره به این‌که مصوب اعتبارات سفر دور اول رییس جمهور به استان از محل سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ ۳۰۰۱ میلیارد تومان بوده است گفت: این اعتبار طی سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و شش ماهه اول ۱۴۰۲ به استان ابلاغ شده است.

اختصاص بیشترین اعتبار پرداختی سفر به پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی

به گفته دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد، بیشترین اعتبار پرداختی مصوبات سفر از محل سازمان به پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در استان تخصیص داده شده است.

دهقانی‌زاده افزود: تاکنون ۴۱۵ میلیارد تومان برای راه‌اندازی راه‌آهن یزد- اقلید و مبلغ ۲۹۰ میلیارد تومان برای احداث راه‌آهن بافق- زرین شهر، به استان ابلاغ شده که بیشترین سهم را در اعتبارات ابلاغی از این محل به خود اختصاص داده‌اند.

وی اضافه کرد: پس از این بیشترین اعتبار پرداختی مختص به پروژه‌های وزارت نیرو شامل تکمیل پروژه رینگ آب شهری و بهداشت و درمان شامل تکمیل بیمارستان‌های بافق، مهریز، اردکان، اشکذر، بحران، تفت و ابرکوه به ترتیب مبالغ ۲۵۶ میلیارد تومان و ۲۱۷ میلیارد تومان بوده است.

در این نشست مصوبات دور اول و توافقات مجوزی دور دوم سفر رییس جمهور به استان و سفر استاندار به شهرستان‌ها و محلات شهر یزد با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1586629

مهمترین اخبار یزد: