یزد پورتال
04 آذر 1402 - 17:30

حریم شهر یزد متولی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان یزدگفت: یک دهه است که فریاد می‌زنیم، حریم شهر یزد متولی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدصالح جوکار با حضور در جمع برخی شهروندان این شهر میراث جهانی، اظهار کرد: ما برای توجیه کمبود‌ها اینجا حضور نیافتیم چرا که وجود مشکلات قابل قبول نیست و باید بتوانیم به صورت نسبی آنچه در خور شأن مردم ما باشد، برای این منطقه نیز فراهم کنیم.

وی افزود: امنیت، خدمات شهری، فضا‌های آموزشی و تفریحی و ... باید در تمام محلات و مناطق شهر یزد به صورت عادلانه دیده شود، زیرا مردم همه محلات باید از خدمات یکسان برخوردار شوند و در این زمینه نباید تفاوتی بین محلات قائل شویم. 

نماینده یزد، اشکذر و زارچ با اشاره به این‌که متأسفانه حریم شهر متولی ندارد و این موضوعی است که یک دهه فریاد زده ایم، تصریح کرد: به دلیل این که در خصوص حریم شهر تعیین تکلیف نشده، هر اقدامی صورت می‌گیرد که سبب شده فضا‌ها و معابر، الگوی درستی نداشته باشند.

وی ادامه داد: مدیران باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که محدوده شهر و حریم شهر در ارائه خدمات تفاوتی ندارد، چراکه جمعیت زیادی در حریم شهر زندگی می‌کنند و نیازمند ارائه خدمات از سوی دستگاه‌های مختلف هستند که باید این موضوع نیز مدنظر قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر روستا‌های شامل ۲۰ خانوار ما از لحاظ خدمات، بهتر از حاشیه شهر یزد دیده شده اند؛ چون دهیار و شورا دارند که مشکلات آن‌ها را پیگیری می‌کنند؛ ولی مناطق حاشیه‌ای شهر یزد به علت اینکه متولی خاصی ندارد، با مسائل و مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند. 

وی تأکید کرد که شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی نمی‌توانند بگویند که حریم شهر ربطی به ما ندارد. زمانی که از مردم جریمه و عوارض دریافت می‌شود، خدمات نیز باید ارائه گردد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1584273

مهمترین اخبار یزد: