یزد پورتال
17 بهمن 1401 - 17:38

جوانان ایرانی توانمند و مقاوم در مسیر انقلاب اسلامی هستند

یزد- امام جمعه یزد گفت: دشمن تلاش می کند تا جوان ایرانی را فردی ناتوان و بی هویت جلوه دهد در حالی که جوان ایرانی، توانمند و مقاوم در مسیر انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، ظهر دوشنبه در جمع معتکفین مسجد ملااسماعیل یزد با بیان اینکه باید از فرصت اعتکاف به بهترین نحو ممکن استفاده شود، اظهار داشت: فرصت‌ها را نباید از دست داد بلکه باید آن را غنیمت شمرد.

وی با بیان اینکه معتکلف باید در سه روز اعتکاف، تمام حواس خود را جمع عبادت کند، افزود: هر که به سمت غیرخدا حرکت کند، زیان کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: بنده خدا فقط باید به خدا اعتماد کند و اعتماد به غیرخدا، چیزی جز خسارت و زیان به دنبال ندارد.

ناصری ادامه داد: خداوند متعال رئوف مطلق و رحیم مطلق است و اطمینان داشته باشید هر نعمتی که خدا به بنده ارزانی می‌دارد، دیگران نمی توانند آن را ساقط کنند.

وی با بیان اینکه زمین و آسمان و شب و روز و هر آنچه در این دنیا وجود دارد، تحت اختیار خداوند متعال است، تاکید کرد: بنده باید از خدایی درخواست کند که زمین و آسمان در ید قدرت اوست و اگر غیر از این باشد، شقاوت و بدبختی است.

ناصری تصریح کرد: در فرصت اعتکافی که به دست آمده، با خدا خلوت کنید و از همه غفلت‌های خود توبه کنید تا مشمول رحمت واسعه الهی شوید.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حفظ انقلاب اسلامی از اوجب واجبات است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی مقدمه انقلاب بزرگ حضرت مهدی (عج) است و از این‌روست که حفظ آن از واجبات است.

ناصری با اشاره به اینکه نقشه ها و توطئه های دشمن بی شک نقش برآب خواهد شد، افزود: فرق ما با دیگر کشورها این است که مسئولان ما دلسوز مردم هستند و می خواهند کار کنند اما گاهی اوقات راه را دیرتر پیدا می کنند.

وی تصریح کرد: دشمنان طوری القاء می کنند که گویی با جمعی از افراد ناتوان و بی هویت مواجه هستند در حالی که اینگونه نیست و جوانان ما توانمند و دارای هویت اصیل و مقاوم در مسیر انقلاب هستند.

ناصری بر لزوم برشمردن برکات انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر تاکید کرد و گفت: بی‌شک برشمردن این برکات و تبیین آنها برای مردم، علاقه آنها را نسبت به انقلاب چندین برابر خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023130