یزد پورتال
25 شهریور 1402 - 20:18

سردار مارانی: جنگ ترکیبی، توطئه دشمنان برای جبران شکست‌های نظامی است

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان این‌که ترویج فرهنگ شهادت از مهمترین نقاط قوت نظام اسلامی است، گفت: جنگ فرهنگی و ترکیبی توطئه دشمنان برای جبران شکست های نظامی در برابر رزمندگان ایران اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهاباد، سردار محمد مارانی در جریان سفر خود به استان یزد با حضور در بیست و هفتمین یادواره ۲۲ تن از شهدای روستاهای بنیز، بهشت آباد و باب دهوئیه شهرستان بهاباد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان بهاباد با تاکید بر این‌که ما باید به نام این شهدا تاسی کنیم، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از ۸۰ درصد رزمندگان ما جوان بودند و امروز جوانان باید زندگی شهدا را مطالعه کنند و الگو بگیرند.

وی با بیان این‌که رهبری و فرماندهی امام خمینی (ره) در جنگ مهمترین مؤلفه در موفقیت‌های رزمندگان در دفاع مقدس بود، افزود: امام راحل مدیریت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی را بر عهده داشتند و جنگ را نیز فرماندهی می‌کردند.

فرمانده قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: هر جا رزمندگان و فرماندهان با بن‌بست مواجه می‌شدند، نظر نهایی را از امام (ره) می‌گرفتند و نظر قاطع ایشان کارساز بود و در عملیات‌های فتح‌المبین و کربلای ۵ و والفجر۸ نظر امام اعمال شد که موفقیت‌های بزرگی برای رزمندگان به وجود آورد و رزمندگان از قاطعیت امام در صحنه‌های نبرد در دفاع مقدس بهره‌مند می‌شدند.

سردار مارانی با بیان این‌که افتخار کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران این بود که رزمندگان برای دفاع از ارزشهای نظام اسلامی از همه هستی خود گذشتند تا این نظام و انقلاب زنده بماند، گفت: ترویج فرهنگ شهادت از مهمترین نقاط قوت نظام اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که یادواره شهدا فرصت مغتنمی برای تبیین سیره و منش شهدا به آحاد جامعه بویژه جوانان است به همین دلیل برگزاری این برنامه فرهنگی ضروری است، تصریح کرد: شهدا به تاسی از مکتب امام حسین (ع) در جبهه‌ها حضور یافتند تا نظام جمهوری اسلامی را از چنگال متجاوزان نجات دهند.

فرمانده قرارگاه مدینه با بیان این‌که امروز به برکت مجاهدت‌های شهدا، آرامش و امنیت در کشور برقرار است و مردم قدردان این مجاهدت‌ها هستند، عنوان کرد: شهدا همیشه به دنبال وحدت‌طلبی و انسجام قلوب مؤمنین بوده‌اند و در این مسیر جان خود را فدای اسلام و مردم کردند.

مارانی، مشی شهدا را از خودگذشتگی عنوان و بیان کرد: شهدا در یک جنگ سخت و نابرابر از جان و مال خود گذشتند و این مشی شهدا باید در جامعه نهادینه شود و جوانان شهدا را الگوی خود قرار دهند.

فرمانده قرارگاه مدینه با بیان اینکه از حاج قاسم سلیمانی گفتن بسیار سخت است، افزود: حاج قاسم سلیمانی از یک خانواده مذهبی و دست‌پاک و سالم رشد کرد و به این مقام رسید.

مارانی با بیان اینکه مکتب سلیمانی برگرفته از مکتب امام حسین (ع) است، گفت: حاج قاسم در همه صحنه‌ها و در اتفاقاتی که در دوره زندگی وی رخ داد انسان بزرگی بود و با صلابت ایستادگی می‌کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی حماسه‌های بزرگی را در دفاع مقدس آفرید که واقعاً سخت و شکننده بودند، اضهار داشت: او در تمام عملیات‌ها موفق عمل کرد و سخت‌ترین مأموریت‌ها را می‌پذیرفت و به‌خوبی عملیات‌ها را مدیریت می‌کرد.

مارانی ادامه داد: ما در محفل یادواره ۲۲ تن از شهدای روستای بنیز شهرستان بهاباد هستیم و روح شهدا حاضر و ناظر بر ما هستند، شهدایی که جان خود را فدا کردند تا ارزش های اسلامی حفظ شود.

وی نسبت به جنگ فرهنگی هشدار داد و گفت: ما در جنگ نظامی پیروز شدیم ولی دشمن جنگ فرهنگی را راه‌انداخته و خانواده‌های ما را نشانه رفته است که باید خیلی مواظب باشیم و توطئه‌های دشمن را به موقع بشناسیم و خنثی کنیم.

مارانی گفت: امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ هراسی از توطئه‌های داخلی و خارجی در مقابل دشمنان ایستاده اند و از ارزش‌های نظام، انقلاب و خون شهدا دفاع می‌کنند.

وی با بیان این‌که جنگ ترکیبی توطئه دشمنان برای جبران شکست‌های نظامی در برابر ایران است، تصریح کرد: رزمندگان ما در جنگ تحمیلی دین و انقلاب را حفظ کردند و امروز حفظ آرمان‌های انقلاب، امام (ره) و شهدا و همچنین تسلیم محض ولایت بودن تکلیف اصلی ما است.

مارانی خاطرنشان کرد: اگر فرماندهان نظامی در عملیات های دفاع مقدس مانند والفجر، کربلای ۵ ،۱۰ و عملیات رمضان و فتح خرمشهر به پیروزی رسیدند، به خاطر فرماندهی و مدیریت ایشان بود و اگر روزی امام فرمود رژیم بعث عراق و صدام سیلی خواهد خورد، بعد فتح خرمشهر بود که دشمن سیلی خورد و تا پایان جنگ پیروز میدان ما بودیم، چرا که امام فرموده بود، ما مامور به تکلیف هستیم نه نتیجه و رزمندگان به تکلیف خود عمل کردند.

پایان پیام/الف

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1501074

مهمترین اخبار یزد: