یزد پورتال
24 شهریور 1402 - 14:14

آیت‌الله ‌مدرسی: همیشه باید در برابر توطئه‌های دشمن آگاه و بیدار باشیم

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه باید در برابر توطئه‌های دشمن آگاه و بیدار باشیم گفت: دشمن در جنگ شناختی تمام قد و با تمام توان وارد میدان شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد‌، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش مرکزی یزد اظهار داشت: امام رضا(ع) در روایتی اخلاقی بیان می‌فرمایند که محبت به مردم نصف عقل انسانی است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: از این رو گویا هر مدیری، هر کارمندی، هر انسانی که نسبت به مردم محبت بورزد گویا نصف قوه عاقله خود را به کار انداخته است.

وی بیان کرد: لازم به توجه است که یکی از عبارت‌های مشترک زیارتنامه امام رضا(ع) و امام حسین(ع) این است که بیان می‌شود خداوند نابود کند کسانی را که با دست و زبان قاتل شما شدند؛ گویا در آن زمان نیز زخم‌های زبان آنقدر کاری بوده که امام حسین(ع) و امام رضا(ع) را هم آزار داده و به ستوه آورده است.

مدرسی ادامه داد: اساسا ائمه معصومین و اهل بیت به دو صورت و در دو مرحله ترور می‌شدند، یکی ترور شخص و دیگری ترور شخصیتی و این قتل زبانی به چه معناست؟ یعنی آنقدر جریانات بدخواه اعم از کافران، حسودان و بدخواهان به گوش یزید و مامون خواندند تا امامان معصوم را به شهادت رساندند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه همیشه باید در برابر توطئه‌های دشمن آگاه و بیدار باشیم، تصریح کرد: گاهی هم این حضرات را از لحاظ شخصیتی آن چنان وارونه نشان دادند و تحریف کردند تا فرمان قتل آن‌ها را از سوی صاحبان درباری گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل این همان جنگ شناختی و ادراکی است که در زمان قبل هم برای رهبران دینی و هم برای ارزش‌هایی که رهبران دینی آن‌ها را به پا می‌داشتند؛ یعنی قیام حسینی را به عنوان خروج نسبت به ارزش‌ها و پذیرش ولایت‌عهدی را به عنوان ریاست‌طلبی مطرح کردند حتی برای علویون، پس بنابراین باید در مقابل این جریان، یعنی جریان جنگ شناختی قد علم کرد.

مدرسی ادامه داد: دیدار مردم سیستان بلوچستان و خراسان جنوبی با مقام معظم رهبری رقم خورد و در این دو سه سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری تمام دغدغه ایشان در کنار مسائل فرهنگی، معیشت مردم و گرفتاری‌های سفره زندگی مردم و مقابله با دشمن و حفظ وحدت در جامعه و تبیین حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی بود که باید به عنوان اصل اساسی در برنامه‌ها و اقدامات پیش‌رو قرار گیرد.

امام جمعه بخش مرکزی ادامه داد: تشکر از فعالیت و زحمات ‌آتش‌نشان‌ها در آتش‌سوزی اخیر شهرک صنعتی یزد و قدردانی از مسئولان برای بازدید از سیل‌بندها و اقدامات لازم در این زمینه که باید نسبت به بخش مرکزی هم  دقت لازم صورت گیرد.

وی به شروع سال تحصلی اشاره کرد و گفت: آمادگی استان برای سال تحصیلی جدید هم برای دانش‌آموزان و دانشگاهی‌ها توجه چند جانبه می‌طلبد و ساماندهی کارامد مدیران و معلمان و خوابگاه‌ها و سرویس‌ها و کتب و سایر ملزومات سال جدید تحصیلی  هر چند  کاری پر زحمت اما ارزشمند است که باید نسبت به آن اهتمام لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1500130

مهمترین اخبار یزد: