یزد پورتال
04 بهمن 1401 - 15:03

معاون رئیس جمهور: وضعیت بهره‌‌وری در ایران نامناسب است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری در کشور ما مورد مطالبه رهبری و رییس جمهور است گفت: بهره‌وری در ایران، وضعیت مناسبی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، میثم لطیفی پیش از ظهر امروز در جریان سفر خود به این استان، با حضور در همایش ملی بهره وری که به میزبانی یزد برگزار شده است، اظهار کرد: بهره‌وری در کشور باید در ۱۱ قالب و به عنوان یک فرهنگ در کشور اجرایی شود.

وی وضعیت استان یزد در حوزه بهره‌وری را مناسبت ارزیابی کرد و افزود: اهالی یزد از خاک، طلا ساختند؛ برای قنات به زیرزمین و برای بادگیر به بالا رفتند و هرگز به ماندن قناعت نکردند و همواره مردمان یزد در حال حرکت بودند.

معاون رییس جمهور مستندسازی فعالیت‌های بهره‌وری را از جمله اقدامات حائز اهمیت در این حوزه دانست و گفت: بهره‌وری باید به این سئوال پاسخ دهد که هر دستوالعمل چقدر برای ما هزینه دارد و لذا در سازمان ملی بهره وری این سئوالات را پیگیری می کنیم که اول بهره‌وری در یک دستگاه به چه معناست.

وی پاسخ به دو سئوال درباره اینکه میزان بهره وری چقدر است و چگونه می‌توانیم بهره وری امروز را ارتقا دهیم و پیوست آن در همه برنامه ها اعمال شود؟ را دو سوال جدی در حوزه افزایش بهره‌وری عنوان و تصریح کرد: بهره‌وری و سیاستگذاری اقتصادی، بهره‌وری و قوانین و مقررات و بهره‌وری و کیفیت منابع انسانی از جمله اولویت های افزایش بهره وری است.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 995274

مهمترین اخبار یزد: