یزد پورتال
04 آذر 1402 - 16:11

۶۷۶ واحد مسکن نهضت ملی را تا دهه فجر تحویل می‌دهیم

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان یزد با بیان این‌که هیچ خط قرمزی در مورد محرومیت‌زدایی نداریم، از تحویل حدود ۶۸۰ واحد مسکن نهضت ملی در شهرهای یزد و مهریز به متقاضیان تا دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ علی‌اکبر محمدپناه عصر امروز در حاشیه رویداد رسانه‌ای جام امید که در مرکز فضای مجازی بسیج استان در حال برگزاریست، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) براساس ماموریت خود تلاش دارد در هر کجا از کشور که نیاز به خدمات‌رسانی جهت محرومیت‌زدایی احساس می‌شود، پیشگام و جزو اولین مجموعه‌ها جهت ارائه خدمت به مردم باشد.

وی با بیان این‌که ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دارای زیرمجموعه‌های مختلفی است که همگی در جهت محرومیت‌زدایی در کشور فعالیت می‌کنند، افزود: ستاد هیچ خط قرمزی در مورد محرومیت زدایی در کشور ندارد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان در مورد اقدامات این ستاد و مجموعه‌های ذیل آن در استان، گفت: بنیاد برکت در ذیل این ستاد فعالیت‌های عمرانی و اشتغالزایی را دنبال می‌کند که در بحث عمرانی ساخت ۲۷ مدرسه در استان را انجام داده یا در دست ساخت دارد.

محمدپناه با بیان این‌که این مدارس جدا از ۲۳ مدرسه ساخته شده توسط بنیاد ۱۵ خردادماه در استان است، تصریح کرد: بنیاد برکت در مبحث اشتغالزایی نیز سالانه با کمک کارآفرینان و مجموعه‌های صنعتی اقداماتی را صورت می‌دهد که در همین رابطه طی سال گذشته بالغ بر ۳۷۰۰ طرح اشتغالزایی خرد و خانگی در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اجرا و منجر به اشتغال هشت هزار و ۵۰۰ نفر شده است.

محمدپناه افزود: امسال متعهد به ایجاد دو هزار فرصت شغلی در استان هستیم که امیدواریم با تخصیص اعتبار تبصره ۱۷ این میزان محقق شود.

وی از انجام اقدامات خیری مانند سفره های همدلی احسان توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی در استان توزیع شد و سعی داریم تداوم این طرح را به هر مناسبتی با همکاری گروه های جهادی و موسسات خیریه دنبال کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برگزاری پویش‌های گوناگون به مناسبتهای مختلف از دیگر برنامه های بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام است که از آن جمله می‌توان به پویش دلگرمی احسان که در سالجاری با توزیع ۲۰۰ قلم وسیله گرمایشی در استان رقم خواهد خورد، اشاره کرد.

وی با اشاره به طرح تحول و توانمندسازی محلات «۲۰۲۰»، گفت: در قالب این طرح ۵۶ محله کم برخوردار در استان یزد شناسایی شده که از سال گذشته با ایجاد خانه احسان در ۱۰ محله خدمات رسانی به افراد نیازمندان با کمک اهالی خود این محلات در حال انجام است و امیدواریم در آینده شاهد گسترش این طرح باشیم.

محمدپناه با اشاره به ورود این ستاد در حوزه ساخت مسکن، گفت: هم اکنون ساخت حدود ۱۲۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن استان یزد که ۵۰۰ واحد آن به صورت ویلایی است، در دستور کار این ستاد است که امیدواریم در دهه فجر امسال ۳۲۶ واحد ویلایی آن را در مهریز ۳۵۰ واحد آپارتمانی در شهر یزد تحویل متقاضیان بدهیم.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1584179

مهمترین اخبار یزد: