یزد پورتال
26 آبان 1402 - 17:21

دفتر سی و سومین جشنواره تئاتر یزد بسته شد

دفتر سی و سومین جشنواره تئاتر استان، پس از سه روز پرهیجان و پرمخاطب با معرفی نفرات و آثار برتر بسته شد.

احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد،  در حاشیه اختتامیه سی و سومین جشنواره تئاتر استان، به خبرنگار فارس اظهار کرد: امسال ٣٧ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و سه روز پرهیجان را با استقبال زیادی از علاقه‌مندان سپری کردیم.

وی با بیان این‌که حضور و استقبال از هنرمندان و علاقه‌مندان به تئاتر خستگی را از تن ما به در کرده است، افزود:  این مهم مسئولیت ما را در راستای تامین زیر ساخت‌های دوچندان می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که برگزاری این گونه جشنواره ها نقش مهمی در ارتقای تئاتر استان دارد، گفت: حتما آثار هنرمندانه تری را از فعالین این عرصه شاهد خواهیم بود.

جعفر دلدل، دبیر اجرایی این دوره جشنواره تئاتر استان یزد نیز به خبرنگار فارس، با اشاره به استقبال چشم‌گیر  از این جشنواره را زنگ خطری برای مسئولان دانست و اظهار کرد: ما در زمینه زیر ساخت ها و امکانات مرتبط با هنر تئاتر در مضیقه هستیم و کمبودهای زیادی نیز در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: کمبود امکانات تئاتر در یزد بیداد می‌کند و از مسئولان و به ویژه استاندار هنر دوست یزد درخواست داریم تا به داد ما برسند و به ویژه در زمینه پلاتو وسالن کمبود وجود دارد و باعث شده تعدادی زیادی از علاقه مندان این عرصه در تنگنا قرار گیرند.

دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره تئاتر استان یزد خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره تئاتر یزد همچون گذشته رعایت کامل انصاف و عدالت انجام شد و هیچ اعمال نظری صورت نگرفت و همه تلاش خود را داشتیم تا داوری ها با عدالت انجام شود و قطعا هر رویداد تعدادی برنده و برتر خواهد داشت اما به نظر ما هر کس در رویداد هنری حضور داشته باشد برنده و ممتاز است چون در عرصه مهم و فاخر نمایش تئاتر گام برداشته و برای فرهنگ این مرز و بوم تلاش می کند.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1575379

مهمترین اخبار یزد: