یزد پورتال
23 اسفند 1401 - 18:59

آغاز پویش« اهدای خون، اهدای زندگی، هدیه آسمانی» در یزد

پویش اهدای خون، اهدای زندگی، هدیه آسمانی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان به همت روحانیون و امامان جماعت مساجد در استان یزد برگزار و هر شب یک مسجد بانی اهدا خون می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در یزد، دکتر سید محمدرضا آقایی از آغاز پویش اهدای خون به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این پویش متفاوت که طی آن روحانیون و ائمه جماعات وارد میدان شدند، شامل تولید بسته آموزشی و فرهنگی، بسته خطابه و سخنرانی با موضوع اهدای خون، برگزاری دوره‌های سبک زندگی سالم اسلامی-ایرانی در مساجد است.

مدیرکل انتقال خون با اشاره به همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در پویش جدید اهدا خون، افزود: پویش اهدا خون، هدیه آسمانی با استفاده از ظرفیت و توان مساجد، به‌این‌ترتیب است که در هر یک از شب‌های ماه مبارک رمضان، یکی از مساجد شهرستان بانی حضور مردم برای این امر خواهد بود.

آقایی خاطرنشان کرد: ایجاد شورای مردم یاری اهدای خون در مساجد منتخب با کمک مردم محلات و امامان جماعت مساجد، برگزاری دوره‌ها و اردوهای آموزشی و فرهنگی با موضوع اهدای خون و سبک زندگی اسلامی -ایرانی، برگزاری مسابقات فرهنگی مذهبی با رویکرد ایثار و اهدای خون در مساجد از جمله برنامه‌های این پویش همگانی است.

وی ادامه داد: تلاش داریم در ماه مبارک رمضان جلسات متعددی ویژه امامان جماعت و سخنرانان با موضوع ابعاد فرهنگی، اجتماعی، معنوی و سلامتی اهدای خون را برگزار و همچنین از اهداکنندگان مستمر خون، جوانان و بانوان اهداکننده در محلات و در مساجد تجلیل به عمل آوریم.

مدیرکل انتقال خون استان یزد اظهار امیدواری کرد که در 30 شب ماه مبارک رمضان، 30 مسجد بانی اهدای خون در محلات شوند که در صورت نیاز تیم‌های سیار اهدا خون به محلات مختلف نیز اعزام خواهند شد.

پایان پیام/ف

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093235

مهمترین اخبار یزد: