یزد پورتال
04 بهمن 1401 - 09:04

استاندار یزد: سرمایه گذاری 198 هزار میلیارد تومان، ره آورد سفر دوم رئیسی به یزد

استاندار یزد گفت: سرمایه گذاری 198 هزار میلیارد تومانی یکی از ره آوردهای سفر دوم هیأت دولت سیزدهم به استان یزد است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مهران فاطمی شامگاه دیروز در نشست تبیین دستاوردهای سفر رئیس‌جمهوری به استان یزد، ضمن قدردانی از مردم یزد اظهار کرد: امروز من به‌عنوان خادم مردم به‌واسطه این حماسه‌ای که آفریدند و بدخواهان ملت ایران را ناامید کردند، تمام‌قد تعظیم می‌کنم و می‌گویم آنچه رقم خورد به همت شما مردم و عنایت خداوند بود.

وی از سپاه و اصحاب رسانه به طور ویژه قدردانی کرد و افزود: سپاه و بسیج در همه صحنه‌ها به‌ویژه در سیل اخیر و همچنین اجرای برنامه‌های سفر ریاست جمهوری جهاد گونه وارد میدان شده و مدیریت را به دست گرفتند. از سوی دیگر این هنر اصحاب رسانه و خبرنگاران بود که حماسه بزرگ حضور مردم، انعکاس جهانی یافت.

فاطمی با تأکید بر اینکه فصل مشترک همه مردم و مسئولین استان با هر سلیقه و گرایشی، «آب» است، اضافه کرد: در سفر اول رئیس‌جمهور ۷۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های استان یزد مصوب شد که در همان سال اول ۳۱۰۰ میلیارد تومان پول نقد وارد استان و بسیاری از پروژه‌ها فعال شد.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: در سفر دوم نیز ۴۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز تصویب شده که امید است به‌زودی ابلاغ و پروژه‌ها یکی پس از دیگری افتتاح شود. ضمن اینکه مقرر شد تعداد ۶۷ پروژه اقتصادی و سرمایه‌گذاری با رقم ۱۹۸ هزار میلیارد تومان توسط شرکت‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری شود که تفاهم‌نامه‌های آن منعقد و ما مسئول پیگیری اجرای آن هستیم.

در ادامه این نشست آیت الله سیدمحمد کاظم مدرسی با بیان اینکه ۱۲ دی ماه ۸۶ (سفر رهبر به یزد)و ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ (سفر رئیس جمهور به یزد) دو رویداد مهم و ارزشمند برای یزد هست، تصریح کرد: در این رویداد کم نظیر، مردم پیشگام تر از مسئولین حرکت کردند و نشان دادند که صدای ملت ایران این است، نه آن صدای گروهک های سلطنت طلب و بطالت طلب.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد اضافه کرد: مردمان استان یزد با این حرکت استقلال خود را اعلام و از ارزش ها پشتیبانی و ثابت کردند که افرادی ولایی، مومن ،قرآنی و ارزشی هستند. لذا امید است مسئولین نیز دستاوردهای این سفر را پیگیری کرده تا به سرانجام برسد.
پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 994175

مهمترین اخبار یزد: