یزد پورتال
11 آذر 1402 - 13:44

آغازبکار مسابقات قرآنی دانش‌‌آموزی از امروز 11 آذرماه در یزد

رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: فرآیند اجرایی چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی و نماز دانش‌آموزی از امروز شنبه 11 آذرماه آغاز و در بازه زمانی یک هفته آینده به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزراش خبرگزاری فارس از یزد، سعید غفاریان ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته قرآن و عترت با بیان این‌که هر ساله از ۱۱ تا ۱۷ آذرماه به عنوان هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز نامگذاری شده است، اظهار کرد: عبارت «هم‌نوایی قرآن، هم‌صدایی غزه» به عنوان شعار امسال این هفته در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برگزاری محافل انس با قرآن در بیش از یک هزار مدرسه استان یزد از جمله شاخص‌ترین برنامه‌های بزرگداشت هفته قرآن و عترت است.

رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: ترویج نهضت نهج البلاغه خوانی بین دانش‌آموزان از دیگر اقدامات در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش استان یزد است.

غفاریان برگزاری جلسات گفتمان دینی و آشنایی دانش‌آموزان با صحیفه سجادیه را یکی دیگر از رویکردهای اجرایی اداره قرآن و عترت یزد دانست و بیان کرد: بنا داریم در این هفته کانال‌های تخصصی قرآن و عترت در شبکه شاد را به جامعه هدف معرفی و مأموریت آن را تبیین کنیم.

وی توسعه فرهنگی غنی قرآن کریم و نگهداری دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی را هدف جدی بزرگداشت هفته قرآن و عترت عنوان و تصریح کرد: برگزاری حلقه‌های معرفتی، جلسات مهدویت و صبحگاه‌های انتظار، از جمله برنامه‌های تعیین شده به منظور بزرگداشت هفته قرآن و عترت در استان یزد است.

رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش برگزاری جشن عبادت دانش‌آموزان به صورت متمرکز در چهار شهرستان‌ اشکذر، مروست، اردکان و تفت از جمله شاخص ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده در استان یزد دانست و تأکید کرد: در شهرستان های بهاباد، بافق، خاتم و نیر روئسای آموزش و پرورش در نماز جمعه سخنرانی خواهند داشت.

غفاریان برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات دانش‌آموزی حوزه قرآن، عترت و نماز یکی دیگر از شاخص‌ترین برنامه‌های در دستور کار هفته قرآن و عترت در استان یزد است، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده محتوای این دوره مسابقات قرآنی دانش آموزی از کتب درسی انتخاب شده است.

وی با بیان این‌که سال گذشته بالغ بر ۱۰۰ هزار دانش‌آموز شرکت کردند، افزود: امیدواریم امسال هم شاهد حضور پرشور دانش‌آموزان در این دوره مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در استان یزد باشیم.

رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش استان یزد خاطرنشان کرد: فرآیند اجرایی این دوره مسابقات از امروز شنبه ۱۱ آذرماه آغاز و در بازه زمانی یک هفته آینده به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

غفاریان بیان کرد: این دوره مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در ۱۱ رشته قرائت قرآن، اذان، مداحی دختران، انشای نماز، حفظ ویژه، گفتمان مهدوی، نهج البلاغه، قرائت ترتیل، احکام، مداحی پسران و رشته حفظ کل برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که ۴۳۳ روحانی امام جماعت در مدارس استان یزد فعالیت می‌کنند، گفت: امسال در ۹۰۰ مدرسه استان یزد نماز جماعت برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش یزد با بیان این‌که در سال گذشته بیش از ۸۵۰۰ مترمربع فرش سجاده‌ای برای نمازخانه‌های مدارس استان یزد تأمین و نمازخانه‌ها مفروش شدند، خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد نمازخانه‌های مدارس در استان یزد در حال حاضر به بیش از ۱۰ هزار مترمربع فرش سجادیه نیاز داریم.

غفاریان در پایان گفت: امسال در مدارس استان یزد ۲۶۰ روحانی طرح امین داشتیم که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰ مورد کمتر شده است.

پایان پیام/الف

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1591231

مهمترین اخبار یزد: