یزد پورتال
26 آبان 1402 - 01:19

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس: کمبود اقامتگاه‌های گردشگری با بوم‌گردی‌ جبران شود

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت تأمین اقامتگاه های مسافری برای توسعه گردشگری، گفت: وزارت میراث فرهنگی با تقویت بوم گردی‌ها کمبود اقامتگاه‌های گردشگری را جبران کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا دشتی اردکانی عصر امروز در جمع دست‌اندرکاران همایش ملی فعالان بوم گردی که قرار است در استان یزد به میزبانی شهرستان اردکان برگزار شود، اظهار کرد: توسعه گردشگری از جمله برنامه‌های حمایتی مجلس شورای اسلامی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی است.

وی ظرفیت گردشگری و میراث فرهنگی ایران اسلامی از جمله مزیت‌های این کشور دانست و افزود: استان یزد و شهرستان اردکان نیز از جمله نقاط خاص و ظرفیت‌های ویژه در حوزه میراثی و گردشگری کشور است.

رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که تقویت صنعت گردشگری را در گرو ایجاد و تقویت زیرساخت‌های اقامتی عنوان کرد و گفت: بوم گردی‌ها از جمله ظرفیت‌های مناسب برای افزاش بهره‌وری در حوزه گردشگری است.

دشتی‌اردکانی تصریح کرد: داشتن تناسب با زیست بوم منطقه‌ای از جمله ویژگی بوم گردی‌ها در  کشور است که باید با رویکردی توسعه‌ای حمایت شوند.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی تقویت بوم گردی‌ها را از جمله الزامات اجرایی برای توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی دانست و بیان کرد: این مهم باید مستمر و کارشناسی در دستور کار مسئولان اجرایی و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

وی با بیان این‌که در برنامه هفتم توسعه سهم قابل توجهی برای اجرای برنامه‌های زیرساختی و توسعه‌ای حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است، گفت: تکمیل زنجیره توسعه و رونق از دیگر الزامات اجرایی برای رونق و تقویت بوم گردی‌ها در کشور است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1574775

مهمترین اخبار یزد: