یزد پورتال
15 بهمن 1402 - 13:34

اعزام دو هزار دانشجو از یزد به اردوی راهیان نور

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه الغدیر استان یزد گفت: تا پایان سال بیش از دو هزار دانشجو از یزد به اردوی راهیان نوراعزام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مجید صادقی اظهار کرد: تا پایان سال تقریبا دو هزار تا دو هزار و ۲۰۰ دانشجو و از اقشار مختلف از جمله محلات نیز هزار نفر از استان یزد به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۹۹۸ نفر از استان یزد به راهیان نور غرب، شمال غرب، دریایی و جنوب کشور اعزام شدند که تقریبا ۴ هزار و ۹۰۰ نفر آنها دانش‌آموز و مابقی از سایر اقشار کارگری، هنرمندان و محلات و... بودند.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد:  از مجموع دانش‌آموزان اعزامی به راهیان نور یک‌هزار و ۹۰۰ دانش‌آموز پسر و ۳ هزار دانش‌آموز دختر بوده‌اند و تا پایان سال جاری نیز یک‌هزار و ۱۰۰ دانش آموز پسر به مناطق عملیاتی جنوب در قالب کاروان‌های راهیان نور اعزام می‌شوند.

صادقی گفت: بازه زمانی اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب از ۲۱ بهمن آغاز می‌شود و تا پایان سال و قبل از آغاز ماه مبارک رمضان تقریبا دو هزار تا دو هزار و ۲۰۰ دانشجو و از اقشار مختلف از جمله محلات نیز هزار نفر از استان یزد به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی افزود: برنامه هر سال برای اعزام راهیان نور بدین گونه است که از ابتدای تابستان تا قبل از ایام اربعین اعزام کاروان راهیان نور به مناطق غرب و شمال غرب کشور از جمله کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه انجام می‌گیرد و پس از آن در اواخر مهرماه اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق جنوب و استان خوزستان آغاز می‌شود که ابتدا دانش‌آموزان و سپس دانشجویان و محلات اعزام می‌شوند.

صادقی خاطرنشان کرد: اردوی راهیان نور مکتب شهید سلیمانی نیز از ابتدای سال در استان یزد برقرار بوده است که اقشار مختلف مردم به استان کرمان و برای زیارت مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اعزام می‌شوند و تقریبا در سال جاری حدود ۱۰ هزار نفر از استان یزد از طریق محلات و پایگاه‌های بسیج به این محل اعزام شدند.

پایان پیام / د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1660180

مهمترین اخبار یزد: