یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 23:33

روند احداث پروژه‌های راه‌سازی در یزد تسریع شود

یزد- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بر ضرورت حفظ زیرساخت‌ها در استان به ویژه در حوزه راه‌ها تاکید کرد و خواستار تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی در این حوزه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ابوالحسینی، روز سه‌شنبه در دومین نشست شورای فنی استان یزد که با محوریت بررسی نظریات کارگروه نظارت در زمینه پروژه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد، بر ضرورت حفظ زیر ساخت‌ها در استان تاکید کرد.

وی بیان کرد: حفظ و نگهداری راه‌ها به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌ها در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و توجه بیشتری می‌طلبد.

ابوالحسینی، وظیفه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را خطیر و مهم توصیف کرد و با اشاره به اینکه در سال گذشته اعتبارات نسبتا خوبی در حوزه راهداری استان جذب شده است، خواستار تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها شد.

برگزاری دوره آموزشی برای تمامی پیمانکاران استان یزد

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در این نشست به مقوله مهم آموزش عوامل نظام فنی و اجرایی استان اشاره کرد و از برگزاری دوره آشنایی با ضوابط و مقررات پیمانکاری به مدت ۱۶ ساعت از سوی این سازمان و با همکاری انجمن کارفرمایی پیمانکاران عمرانی استان خبر داد.

محمد دهقان منشادی عنوان کرد: شرکت در این دوره برای تمامی پیمانکاران استان به منظور دریافت گواهینامه صلاحیت پایه ۵ الزامی است.

دبیرکارگروه نظارت شورای فنی استان یزد نیز در این جلسه با توجه به جمع‌بندی این کارگروه در زمینه پروژه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد اظهار داشت: شروع پروژه‌ها در فصول سرد سال، تخصیص کم اعتبار، کمی نیروی متخصص دستگاه اجرایی و نظارت و عدم وجود مطالعات دقیق موجب تاخیر در اتمام برخی از پروژه‌ها شده است.

محمدعلی ساعت‌ساز، عدم رعایت مسائل ایمنی و نصب علایم هشدار دهنده، اجرای نامناسب شیب شیروانی دو طرف جاده، عدم تناسب مشخصات فنی راه روستایی اجرا شده با حجم ترافیک عبوری ماشین‌آلات سنگین و حذف و یا عدم طراحی ابنیه فنی و آب روها در برخی پروژه‌ها و تردد و بهره‌برداری زودهنگام پس از اجرای آسفالت گرم را از دیگر مسائل و مشکلات این پروژه‌ها عنوان کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1234237

مهمترین اخبار یزد: