یزد پورتال
30 شهریور 1401 - 15:57

رییس خانه صمت یزد: مشکل مهم فعالان اقتصادی، شناخت و انتخاب مشاورین امین است

یزد - ایرنا - رییس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به آغاز کار کمیسیون مشاوران این خانه گفت: یکی از مشکلات مهم فعالان اقتصادی شناخت و انتخاب مشاورین امین و کاربلد در زمینه های مختلف است که این مهم با ایجاد شبکه‌ای از مشاورین و خبرگان برجسته در این کمیسیون انجام شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد، سید علی اکبر کلانتر در خصوص اهمیت بهره گیری از مشاوره در اقتصاد روز دنیا افزود: این روزها در عصر انقلاب صنعتی و با توجه به سرعت توسعه صنعت در دنیا، نیاز به ورود علم ومشاوره در تمام ارکان صنعت و تولید احساس می شود.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران و مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی برای اینکه بتوانند از تهدیدها دور بمانند و هزینه های گزاف ناشی از اشتباهات و عدم شناخت به آنها تحمیل نشود باید از اهمان ابتدا در انتخاب موضوع و نوع تولید، تاسیس و بهره برداری و بسیاری زمینه ها نظیر حقوقی و قراردادها، منابع انسانی، مالی، بانکی و ارزی، گمرکی، فروش، مالیاتی، محیط زیست، حقوق کار، تامین اجتماعی، انرژی و ... اشراف داشته باشند.

کلانتر تصریح کرد: با توجه به گستردگی علوم و تخصص ها، بهترین راهکار در این زمینه بهره گیری از مشاورین با تجربه، آگاه، خبره و امین است در این راستا ما با توجه به اهداف و رسالت های خانه صنعت، معدن و تجارت پس از شناسایی مسائل و مشکلات مبتلابه صنعتگران و فعالان اقتصادی نسبت به ایجاد کمیسیون مشاورین با بهره گیری از کارشناسان و اساتید مجرب در قالب ۱۲ دپارتمان در حوزه های مختلف اقدام کردیم.

رییس خانه صمت استان یزد گفت: امید است این کمیسیون بتواند در جلوگیری از خسارت ها و تهدیدها کمک شایانی برای مدیران عرصه صنعت و تولید باشد.

در استان یزد سه هزار واحد صنعتی و معدنی با اشتغال ۱۰۰ هزار نفر فعالیت می کند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 750381

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: