یزد پورتال
05 اسفند 1401 - 15:35

استکبار جهانی علیه تمدن اسلامی قیام کرده است

یزد- امام جمعه یزد گفت: استکبار جهانی امروز علیه خدا، قرآن و ایران اسلامی قیام کرده زیرا ایران را مرکز تمدن اسلامی می داند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به ولادت حضرت عباس(ع) و روایتی از امام صادق(ع) درباره ایشان افزود: ایشان فرمودند که عموی ما عباس، بصیرت و بینایی و سعه صدر بسیاری داشت و در کنار امام حسین(ع) همواره با بصیرت اقدام کرد.

ناصری عنوان کرد: امروز نیز کسانی که در کنار ولایت و دوستدار ولایت هستند، باید بصیرت داشته باشند و با اندیشه و تفکر پیش بروند و متوکل به خدا باشند تا خدا آنها را در مسیر درست قرار دهد.

امام جمعه یزد بیان کرد: اگر بصیرت وجود داشته باشد، نفوذی ها نمی توانند افراد را از امام و رهبرشان جدا کند و پول و وعده آنها را مردد نمی کند.

وی تصریح کرد: اینکه عده ای در مقابل امام حسین(ع) ایستادند و در نهایت او و یارانش را قطعه قطعه کردند، بخاطر نداشتن بصیرت بود و به سرعت تسلیم پول و سکه و وعده شدند.

ناصری اظهار داشت: همه مومنان در همه دوران زندگی باید مراقب باشند زیرا شیاطین در همه دوره ها حضور دارند و امروز نیز دشمن با استفاده از فضای مجازی، در حال دروغ پراکنی است و تلاش می کند با ایجاد فساد و فحشا، به اهداف خود دست پیدا کند.

صلابت حضرت عباس(ع) باید در یاران انقلابی تقویت شود

وی تصریح کرد: ایمان با صلابت و قوی که ویژگی حضرت عباس(ع) بود، امروز باید در یاران انقلابی وجود داشته باشد تا بتوانند به درستی از ولایت دفاع کنند.

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود درباره امام سجاد(ع) نیز بیان کرد: امام سجاد(ع) دوران بسیار سختی را قبل و بعد از شهادت امام حسین(ع) تجربه کرد زیرا در جامعه ای قرار گرفت که جای خوبی و بدی، کفر و ایمان با هم عوض شده بود و سالها به طول انجامید تا عقاید و انحرافات را اصلاح کند.

وی افزود: امام سجاد(ع) با درایت خود با ادعیه صحیفه سجادیه، یک رسم زندگی مؤمنانه و خداجویانه را ترسیم کرده و صحیفه سجادیه یک سیره زندگی تکاملی به انسان می دهد و از انحرافات عقیدتی انسانها جلوگیری می کند.

ناصری اظهار داشت: بسیاری از این دعاها، دستور زندگی و عرفان دارد و اینها همه چراغی برای مسیر راه است.

وی ادامه داد: امام سجاد(ع) با تدوین اندیشه های اسلامی، اصلاح تحریف‌ها، اثبات حقانیت اهل بیت(ع)، ایجاد تشکیلات منسجم و خاموش کردن و برملا کردن فتنه ها، تلاش کرد تا جامعه اسلامی را با بصیرت افزایی، توکل به خدا و توسل به پیامبر و اهل بیت(ع)، صبر و استقامت، حسن ظن به وعده های الهی به مسیر خود باز گرداند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: امروز هم فتنه هایی مثل تهمت زدن، دروغ پراکنی، یأس پراکنی و سرگرم کردن مردم وجود دارد.

باید از تهدیدها فرصت سازی کنیم

وی با بیان اینکه باید از از تهدیدها فرصت سازی کنیم، تصریح کرد: وقتی دشمن تلاش می کند تا ما را از همه جهات تحت فشار قرار دهد، باید از نفوذ و تخریب او جلوگیری کنیم و یکی از راه های خروج از فتنه، انسجام و اتحاد همچنین ایجاد فرصت از تهدیدها است.

ناصری با بیان اینکه امروز گرفتار فتنه های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هستیم، افزود: در اغتشاشات اخیر، کشورهای مختلفی از این اغتشاشات حمایت کردند اما با بصیرت مردم به نتیجه نرسیدند و همین آنها را عصبانی کرده است.

وی افزود: استکبار جهانی علیه قرآن، علیه خدا و علیه ایران قیام کرده است و ایران را مرکز تمدن اسلامی می داند و از این هراس دارند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ماه شعبان، ماه پیامبر(ص) و ماه روزه و استغفار است، عنوان کرد: پاسداران عزیز ما در همه صحنه ها، مرام امام حسین(ع) را بیدار کردند و در برابر دشمن اباعبدالله ایستادند.

وی، روز امور تربیتی را نیز گرامی داشت و گفت: امور تربیتی فلسفه بعث انبیاء الهی است بنابراین نباید تربیت فرزندان خود را فراموش کنید و اطمینان داشته باشید که انقلاب نیز برای حرکت در مسیر حقیقت و تکامل و مسیر الهی شکل گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054337