یزد پورتال
09 دی 1401 - 14:37

امام جمعه یزد: وجود سلایق مختلف نباید مانع وحدت برای پیشرفت کشور شود

امام جمعه یزد با بیان این‌که داشتن سلایق مختلف برای پیشرفت کشور دلیل بر دشمنی نیست، گفت:‌ همه افرادی که دل در گرو انقلاب دارند و برای رسیدن به کمال انسانی در تلاشند باید بدانند که وجود سلایق مختلف نباید مانع وحدت و همبستگی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های امروز نهم دیماه نماز جمعه مرکز استان، با اشاره ضرورت بصیرت‌افزایی بین اقشار مختلف جامعه، اظهار کرد:‌ دشمن شناسی به عنوان یکی از اجزای بصیرت‌شناسی نقش مهمی در توسعه راهبردهای نظام جمهوری اسلامی ایران ایفا می‌کند.

وی با بیان این‌که داشتن سلایق مختلف برای پیشرفت کشور دلیل بر دشمنی نیست، افزود:‌ همه افرادی که دل در گرو انقلاب اسلامی  دارند و برای رسیدن به کمال انسانی در تلاشند باید بدانند که وجود سلایق مختلف نباید مانع وحدت و همبستگی شود.

امام جمعه یزد شهید حاج قاسم سلیمانی را نماد بارز بصیرت دینی و سیاسی دانست و گفت: شهید سلیمانی با درک صحیح و درست از معیارهای انسانیت و اسلام ناب محمدی توانست ملت‌های فلسطین و سوریه را بر علیه داعش و داعشی‌ها بسیج کند و به دستاوردی بزرگ در این حوزه دست یافت.

ناصری یزدی ولایت مداری و تبعیت محض از ولایت فقیه را از دیگر ویژگی‌های شهید سلیمانی عنوان و تصریح کرد:‌ حاج قاسم به واسطه داشتن بصیرت فردی فراجناحی و بین‌المللی شد که امروز به عنوان مکتبی پرافتخار ملاک عمل است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد توسعه همه جانبه ایران و برون رفت از مشکلات مختلف را در گرو وحدت و همبستگی ملی دانست و بیان کرد:‌ مسئولان و مردم باید در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به همدیگر شفاف باشند.

وی با بیان این‌که شفافیت و صداقت کلید موفیت مسئولان و عامل همراهی مردم است، اظهار کرد:‌ اگر به سفارش‌های دین در امور مختلف توجه کنیم پیچیده‌ترین مشکلات کشور به راحتی حل می‌شود.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت تلاش‌های رئیس جمهور برای رفع مشکلات، تأکید کرد: دیگر عناصر مدیریتی و اجرایی دولت نیز باید با همت جهادی و تعهد انقلابی رئیس جمهور را همراهی و برای رفع مشکلات مختلف تلاش کنند.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 943793

مهمترین اخبار یزد: