یزد پورتال
24 اسفند 1401 - 12:57

محتواهای فرهنگی جذاب و اثرگذار برای نشر در فضای مجازی تولید شود

یزد- امام جمعه یزد بر لزوم نشر محتواهای فرهنگی با موضوعات مختلف برای نشر در فضای مجازی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان یزد با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه شهدا انجام شده است، اظهار داشت: برنامه‌هایی که با محوریت شهدا تدارک دیده می‌شود باید در مساجد و حسینیه‌ها افزایش یابد تا مردم آشنایی بیشتری با سیره شهدا پیدا کنند.

وی با تاکید بر اهمیت بصیرت افزایی در شرایط امروز جامعه افزود: این مهم باید در مساجد و در جمع مردم و سایر مراکزی که مردم تردد و اجتماع بیشتری دارند، تقویت شود.

ناصری بر لزوم فعالیت بیشتر و جذاب‌تر در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید محتواهای جذاب، کوتاه و اثرگذار برای فضای مجازی تولید شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد بیان کرد: خاطرات رزمندگان اغلب جذاب و اثرگذار است و این خاطرات باید در قالب فیلم‌ها یا نوشته‌های کوتاه منتشر شود.

وی با بیان اینکه در وصایای شهدا نکات ارزشمند بسیاری وجود دارد، اظهار داشت: بخش‌های اثرگذار وصایای شهدا را می‌توان جمع‌آوری کرد و در قالب یک کتابچه منتشر کرد تا به راحتی در دسترس دیگران قرار گیرد.

ناصری بیان کرد: باید کار به نحوی انجام شود که به جز مخاطبان دائمی، روزنه‌ای برای اثرگذاری بر سایر اقشار جامعه باز شود تا گستره نشر محتواها افزایش یابد.

امام جمعه یزد یادآور شد: طینت مردم پاک و بکر است بنابراین می‌توان با اثرگذاری بر آنها، راه نفوذ بیگانگان و اثرگذاری دشمنان را مسدود کنیم.

وی تاکید کرد: سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه باید طلاب خوشفکر و خوش بیان را شناسایی و تربیت کنند تا این افراد در بین مردم فعالیت کنند و بر آنها اثر مطلوب بگذارند.

ناصری عنوان کرد: تا زمانی که تحول در سیستم آموزشی و دانشگاه فرهنگیان شود، باید سدت به کار شوید و به نحوی فعالیت کنید که دشمن نتواند کودکان و نوجوانان ما را به سمت خود جذب و از آنها در مسیر تحقق اهداف خود استفاده کنند.

وی در مورد ایام نوروز نیز بیان کرد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که حرمت شهر دارالعباده یزد و حسینیه ایران حفظ شود و افراد به اسم گردشگری، با بی حجابی یا روزه خواری حرمت شکنی نکنند.

در این جلسه اعضا به بیان اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094649