یزد پورتال
02 خرداد 1402 - 22:40

مدارس مناطق کم برخوردار یزد به فضاهای ورزشی تجهیز می‌شود

یزد- معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: بر اساس این سند، در صدد راه اندازی فضاهای ورزشی مناسب در مدارس مناطق کم برخوردار هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل شبانی در سفر به شهرستان بهاباد در مراسم افتتاح اتاق تربیت بدنی شهید ابراهیم هادی آموزشگاه پسرانه حکیم ملاعبدالله بهابادی با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی سبب شادابی و تحرک هر چه بیشتر دانش آموزان می شود، اظهار داشت: راه اندازی اتاق ورزش محیط ایمن و بانشاطی را برای دانش آموزان فراهم می آورد.

وی با اشاره به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین، ارتقای جایگاه درس تربیت بدنی است و به همین منظور درصدد راه اندازی چند مکان ورزشی مناسب و تجهیز مدارس در مناطق کم برخوردار هستیم.

شبانی عنوان کرد: کلاس های درس تربیت بدنی با هدف چابکی و شادابی دانش آموزان و تقویت مهارت های بنیادی راه اندازی می شود پس انتظار می رود دانش آموزان به خوبی و به طور کامل از این فضا استفاده کنند.

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان یزد افزود: مجموعه بازی‌ها و حرکاتی که در سالن‌های بازی و ورزش در نظر گرفته شده، می‌تواند به خوبی فکر، خلاقیت و تمرکز دانش‌آموزان را تقویت و آنها را به تحرک و کار گروهی تشویق کند و این هدفی است که باید در آموزش ابتدایی به دنبال آن بود.

گفتنی است؛ برای احداث و تجهیز اتاق ورزشی در آموزشگاه ملاعبدالله بهابادی، ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1234205

مهمترین اخبار یزد: