یزد پورتال
30 فروردین 1402 - 00:34

سرنوشت سعادت بشر در گرو قرآن است/لزوم تفکر در آیات الهی

یزد- امام جمعه یزد گفت: سرنوشت سعادت بشریت و جامعه در گرو قرآن است و این فعالان حوزه قرآن هستند که می‌توانند با جدیت خود در این مسیر، روحیه قرآنی را در جامعه پراکنده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده قرآن، عترت و نماز با اشاره به اهمیت آشنایی و انس با قرآن اظهار کرد: امام خمینی (ره) با وجود همه مشغله‌های زندگی و کاری هیچگاه قرائت قرآن را ترک نکرد و با برنامه‌ریزی صحیح تلاوت قرآن را در برنامه زندگی خود قرار داده بود.

وی افزود: آشنایی با قرآن با رشد و تعالی همراه است و با قرآن آشنا شدن به معنی عاشق قرآن شدن است نه تنها خواندن آن، بنابراین باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا از این کتاب نورانی نهایت استفاده را ببریم و عمل خود را قرآنی کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: باید سخنان خداوند در زندگی ما حضور و ظهور داشته باشد و قرآن بر فکر واندیشه ما حاکم باشد تا بتوانیم در زندگی تنها در مسیر درست حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زندگی باید تمام حواس و تمرکز ما بر خداوند باشد، تصریح کرد: دوست خوب کسی است که تو را یاد خداوند بیندازد و بنابراین سخن، باید انتخاب های ما در زندگی به‌گونه‌ای باشد که تنها در مسیر خداوند حرکت کنیم و از گمراهی‌ها و هوس‌های شیطانی به دور باشیم.

ناصری ادامه داد: شما فعالان حوزه قرآن کار بسیار بزرگی انجام می‌دهید؛ همین که قرآن را در زندگی نسل جدید رواج می‌دهید باعث می‌شوید که این نسل هویت خدایی داشته باشد و الگوی درستی را برای خود انتخاب کنند؛ الگویی مانند حاج قاسم، شهدای انقلاب و.... که این عزیزان هم هویت خدایی داشتند.

امام جمعه یزد ادامه داد: هویت خدایی باشد فرد دچار گناه و خطا نمی شود و در ابتدا شیطان را مأیوس می کند و درنهایت با بصیرت و تفکر خود دشمن را نیز مأیوس خواهد کرد مانند امام خمینی (ره) که با هویت خدایی خود، تمام دشمنان اسلام را از خود ناامید کرد.

وی با اشاره به اهمیت خواندن قرآن در زندگی تصریح کرد: در هنگام خواندن قرآن در آیات و کلام خداوند تفکر کنید، این تفکر می‌تواند درهای بزرگی از علم و دانش را به روی انسان بگشاید.

ناصری بیان کرد: سرنوشت سعادت بشریت و جامعه در گرو قرآن است و این فعالان حوزه قرآن هستند که می‌توانند با جدیت خود در این مسیر، روحیه قرآنی را در جامعه پراکنده کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1158505

مهمترین اخبار یزد: