یزد پورتال
09 آذر 1401 - 14:50

خیران برای رفع نیازهای خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان به میدان بیایند

یزد- رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد با اشاره به اینکه کمبود فضای خوابگاهی و آموزشی از اصلی ترین مشکلات این دانشگاه است، بر لزوم حضور خیران در این عرصه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور دهقان ظهر چهارشنبه در نشستی خبری با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت‌محور است، اظهار داشت: ماموریت این دانشگاه، تربیت معلم طراز انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به فعالیت دو پردیس خواهران و دو پردیس برادران در چهار نقطه از یزد عنوان کرد: دانشجویان این دانشگاه در ۱۰ رشته کارشناسی تحصیل می کنند و مهارت آموزان نیز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دوره های آموزشی را طی می کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد بیان کرد: از سال ۹۱ تاکنون ۴ هزار مهارت آموز و ۳ هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و هر سال بر اساس اعلام نیاز آموزش و پرورش به سازمان سنجش، آمار ورودی ها تعیین می شود که امسال ۵۰۰ دانشجو در سطح استان پذیرش شده اند.

دهقان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش این دانشگاه وابسته به آموزش و پرورش است، ادامه داد: ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی و ۴۰ درصد نیز غیربومی هستند.

موفقیت ۴۰ دانشجوی فرهنگیان در طرح شهید رضایی بنیاد نخبگان

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه فرهنگیان یزد در زمینه های علمی، فرهنگی و آموزشی بیان کرد: این دانشگاه در زمینه فرهنگی از دانشگاه های برتر کشور است و در زمینه علمی نیز توانسته ۴۰ دانشجوی موفق و پذیرفته شده در طرح شهید رضایی بنیاد نخبگان تربیت کند.

دهقان همچنین از برگزاری همایش علمی آموزشی علوم تجربی با همکاری و حمایت آموش و پرورش و سایر دانشگاه های استان خبر داد و یادآور شد: این همایش ۱۱ اسفندماه در دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد همچنین از برگزاری دوره توانمندسازی و دانش افزایی برای ۱۵۰ نفر از دبیران شورای صنفی رفاهی دانشگاه فرهنگیان کشور در تالار فرهنگیان یزد خبر داد.

وی به تشریح برنامه های فرهنگی و علمی همچنین مسابقات فرهنگی این دانشگاه پرداخت و گفت: در حال حاضر ۶۰ تشکل و انجمن و کانون دانشجویی در این دانشگاه فعال است که این طرح ها توسط این تشکل ها اجرا می شود.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی موزه اسناد و مفاخر دانشگاه فرهنگیان یزد اظهار داشت: در این موزه تاریخچه ۸۵ ساله تربیت معلم استان یزد و دانشگاه فرهنگیان به نمایش گذاشته شده است.

آزمون جامع فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به زودی برگزار می شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش های دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی یکی از چالش های جدی این دانشگاه است و امیدواریم با ورود خیران و انجام حمایت های لازم برای احداث خوابگاه، به رفع هرچه سریعتر این مشکل کمک کنند.

دهقان در مورد برگزاری آزمون جامع فارغ التحصیلان نیز بیان کرد: این آزمون به زودی در دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار می شود و دانشجویان برای جذب در آموزش و پرورش باید ضمن قبولی در این آزمون، گواهینامه های لازم در ۶ ساحت تربیتی مدنظر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نیز سب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دغدغه های نماینده ولی فقیه در استان یزد در زمینه تربیت معلمان متعهد، دلسوز و انقلابی بیان کرد: این دغدغه را مدنظر داریم و در این راستا هر ۱۵ روز یکبار دیداری بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار می کنیم تا این موارد به آنها منتقل شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890255

مهمترین اخبار یزد: