یزد پورتال
10 آذر 1402 - 14:02

آیت الله مدرسی: نظارت بر قیمت‌ها و حفظ محیط زیست دغدغه مجلسی‌ها باشد

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: ارزانی خودرو و نظارت بر قیمت آن، نظارت بر محیط زیست و سوخت ماشین‌ها ومسائل مرتبط با آب و گاز از جمله مواردی است که یک نماینده باید به آن بپردازد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی در خطبه‌های نماز این هفته بخش مرکزی با اشاره به اهمیت تلاوت قرآن در جامعه، اظهار کرد: بنابر روایتی از حضرت فاطمه(س) تلاوت قرآن در جامعه بسیار اهمیت دارد و باید تلاش کرد تا تلاوت قرآن در جامعه و محافل جایگزین شود.

شهید آیت‌االله مدرس بیانگر عنصر شجاعت در کنار علم و زهد است

وی با اشاره به فرا رسیدن روز مجلس و شهادت آیت‌الله مدرس افزود: این شخصیت برجسته در کنار علم و تقوا و صیادت، یک مبارز فعال با استبداد و استعمار و یک مدافع بزرگ برای ارزش‌های دینی و مردمی با عنصر شجاعت، درایت، علم و زهد بود.

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: درآستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی مروری بر ویژگی‌های نماینده خوب ضرورت دارد و یک نماینده خوب باید دلسوز مردم، متدین، کارآمدی، شجاعت، زهد و بصیرت است چراکه نماینده یکی از حلقه‌های ارتباط دولت و مردم است.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: نماینده از یک سو نماینده واقعی مردم است و از سوی دیگر باید مسائل نظام را در نظر گیرد و تشخیص این موضوع بسیار سخت و دشوار است.

وی بیان کرد: مردم برای تداوم نظام اسلامی و انقلاب و حفظ ارزش‌های دینی پای کار هستند، بنابراین باید به این مردم توجه ویژه داشت و مسائل اقتصادی و معیشتی آنان را بیش از گذشته مورد توجه قرار داد.

مباحث فرهنگی، اقتصادی و دینی سه بحث مهم در جامعه است

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان این‌که در مسیر و هدف، الفاظ جذاب باعث انحراف از مسیر می‌شود، گفت: شفافیت‌سازی، عدالت‌محوری اگر در لفظ باشد هیچ فایده‌ای ندارد و یک نماینده باید در امور مالی مردم، فشارهای مضاعف مالیاتی و عدم تقسیط آن دخالت مستقیم داشته باشد.

مدرسی ادامه داد: نگاه اقتصادی به انسان در برخی از اجزای دولتی نباید وجود داشته باشد و باید در مجلس به بحث‌های مهم و ریشه‌ای‌تر پرداخت که یکی از این موارد می‌تواند مباحث فرهنگی و اسلامی در جامعه باشد.

وی با اشاره به اهمیت موضوع امر به معروف ونهی از منکر افزود: در مجلس باید به زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر به جای سایر مباحث دیگر پرداخته شود.

نظارت بر قیمت خودرو و حفظ محیط زیست دغدغه نمایندگان باشد

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: ارزانی خودرو و نظارت بر آن، نظارت بر محیط زیست و سوخت ماشین‌ها، نظارت بر مواد غذایی و مایحتاج مردم، موضوع دامپزشکی و فشار بر اصناف ومسائل مرتبط با آب و گاز از جمله مواردی است که یک نماینده باید به آن بپردازد.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1590299

مهمترین اخبار یزد: