یزد پورتال
16 آبان 1402 - 11:58

آزادی 98 زندانی مالی غیرعمد از ابتدای امسال تاکنون در یزد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با بیان این که زمینه آزادی ۱۲ مددجوی محکوم مالی در نشست اخیر هیأت امنای نمایندگی ستاد مردمی دیه استان فراهم شده است، گفت:‌ از ابتدای امسال تاکنون 98 زندانی جرائم غیرعمد مالی از زندان های استان یزد آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، غلامعلی دهشیری، در یکصدو چهل و ششمین نشست هیات امنای نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد اظهار کرد: یکی از بزرگترین و زیباترین اتفاقات نیک ، اعتماد مردم به این ستاد مردمی است که کمک های خرد و کلان در تمام فصول سال خود گواه بر این موضوع است که همین اعتماد سازی در جامعه راهکار نجات افرادی است که جایگاه آنها زندان نیست.

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه افزود: یکی از مهمترین اهدافی که باید در جامعه صورت گیرد فرهنگ سازی است که به موجب آن شاهد کاهش ورود افراد بدهکار غیر بزهکار به زندان های استان باشیم.

سیدمسعود عظیمی،‌ مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه استان یزد در این نشست گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۸ زندانی محکوم مالی از زندان های استان آزاد شدند.

وی افزود: از این تعداد مددجو آزاد شده ۶۳ مددجو محکوم مالی ، تعداد ۳۰ مددجو محکوم پرداخت مهریه ، تعداد چهار نفر محکوم پرداخت نفقه و یک محکوم پرداخت دیه بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت: رقم بدهی این زندانیان ۲۰۵ میلیارد و ۸۰۴ میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۸۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از این مبلغ تامین شد.

عظیمی خاطرنشان کرد: مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۱۹ میلیارد و ۴۰۴ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۹۸ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1564399

مهمترین اخبار یزد: