یزد پورتال
03 بهمن 1401 - 16:25

استاندار یزد: مدیرانی که در پاسخ به رسانه‌ها کوتاهی کنند توبیخ می‌شوند‌

استاندار یزد با بیان اینکه منشور ارتباط ادارات استان یزد با رسانه‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: مدیرانی که در پاسخ به رسانه‌ها کوتاهی کنند توبیخ می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مهران فاطمی بعد از ظهر امروز در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان یزد که سال‍‌های مختلف به صورت محرمانه برگزار می‌شد و به دستور وی از محرمانگی خارج و با حضور رسانه‌ها برگزار شد اظهار داشت: قطعا با نگاهی که در شورای اطلاع‌رسانی وجود دارد، اتفاقات خوبی در این حوزه برای استان یزد با همفکری‌هایی که ایجاد می‌شود.

استاندار یزد افزود: حضور رسانه‌ها در جلسات شورای اطلاع‌رسانی استان یزد وجود داشته باشد و بتوانیم از نظرات آنها در بهبود وضعیت اطلاع‌رسانی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: تا ابعاد یک موضوع برای افرادی که می‌خواهند در آن حوزه کار کنند مشخص نشود نمی‌توانند در تبیین و اطلاع‌رسانی در آن موضوع و انتقال پیام که منجر به تغییر پیش‌فرض‌های ذهنی و رفتاری مردم شود موفق باشند.

فاطمی با بیان اینکه اینکه بعضا برخی افراد بیان می‌کنند اگر الان پهلوی هم مانده بود همین کارها و خدماتی که انقلاب انجام داده را ارائه می‌کرد گفت: با کمترین بررسی در ارتباط با آمار و ارقام مرتبط با دوره پیش از انقلاب متوجه می‌شویم که به هیچ عنوان با آن حکومت این خدمات ارائه نمی‌شد.

استاندار یزد با بیان اینکه یک کیلومتر آسفالت در دشت که نیاز به زیرسازی خاصی ندارد نزدیک به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: در داخل شهرها و نقاط با نیاز به زیرسازی حداقل 10 میلیارد تومان هزینه دارد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌آهن یزد اقلید که استان فارس را به یزد متصل می‌کند یک هزار 900 میلیارد تومان تاکنون اعتبار انجام داشته و فعلا به صورت ناقص در مدار قرار گرفته و برای اینکه از تمام خدمات آن بهره‌مند شویم نیاز به حداقل یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار دیگر دارد.

وی با اشاره به اینکه ما در هر عرصه‌ای که جهادی عمل کردیم موفق بودیم گفت: در مقابل هر عرصه‌ای هم که وادادگی و نگاه به غرب وجود داشت هم با مشکل مواجه شدیم از جمله صنعت خودروسازی و این نقاط ضعف را هم باید ببینیم و بیان کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب بهترین و کاملترین تحلیل از تاریخ انقلاب است گفت: هر فرد منصفی که این بیانیه را بخواند با هر دیدگاه سیاسی که باشد قطعا این تحلیل را کامل‌ترین تحلیل خواهد دانست.

فاطمی با تاکید بر به اینکه زنجیره اطلاع‌رسانی در استان یزد در حال حاضر دچار نقص است گفت: الان گره‌های ذهنی زیادی در ذهن مردم به دلیل هجمه‌های رسانه‌ای و نقاط ضعف وجود دارد و تیترها و خبرهای منفی میزان امید و نشاط مردم را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: در این زمینه نخستین تاکید این است که از این به پس در دهه بصیرت محوریت برنامه‌ها وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی، در دهه فجر مبنای تمام برنامه‌ها بیانیه گام دوم انقلاب و در ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و 15 خرداد هم محوریت تمام فعالیت‌ها وصیت‌نامه عبادی سیاسی حاج قاسم سلیمانی باشد.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه در راستای اطلاع‌رسانی دهه فجر استان یزد یک یا چند شعار محوری و کلیدی در نظر گرفته شود افزود: از رسانه‌ها خواست که در فعالیت‌های خود مرتبط با بیانیه گام دوم و دهه فجر یادداشت، گزارش، تحلیل، خبر و هر آنچه که ظرفیت‌ها و ابزارهای اطلاع‌رسانی هست را استفاده کنند.

فاطمی با تاکید بر اینکه خطاب بیانیه گام دوم صرفا مسئولان نیستند گفت: رسانه‌ها هم باید وظایفی که در ارتباط با این بیانیه دارند را مورد ارزیابی قرار داده و اقدام به تقویت فعالیت‌های خود در این حوزه دارند.

وی تاکید کرد: منشور ارتباط ادارات با رسانه‌ها از سوی روابط عمومی استانداری به ادارات ارسال شود و در آن حداکثر زمان پاسخ به رسانه‌ها اعلام شود و با ادارات متخلف در این رابطه برخورد و مدیران با عملکرد خوب هم تشویق شوند.

استاندار یزد با بیان اینکه فرآیند راه‌اندازی شرکت پروازی و خرید هفت هواپیما بسیار سخت و پیچیده است گفت: اینکه در استان یزد چنین اقدامی در طول دولت سیزدهم انجام شده اقدامی بسیار ارزشمند است.

فاطمی عنوان کرد: پیشرفت کشور و استان یزد در حوزه محورهای آب، گردشگری، علم و صنعت، دانش بنیان، فناوری و محور دستاوردهای سفر رئیس جمهور به استان یزد همه جزو مواردی هستند که می‌تواند در ایام دهه فجر و در بحث اطلاع رسانی مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی بر مبنای نظام مسائل استان و گره‌های باز شده یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در طول سال به ویژه دهه فجر باید مد نظر باشد عنوان کرد: با وجودی که در ارتباط با مسئله آب اطلاع‌رسانی خوبی صورت گرفته اما همچنان جای کار زیادی دارد به علاوه اینکه تنها در همین سفر رئیس جمهور برخی گره‌ها و مسائل چندین ساله استان یزد برطرف شد و باید این موضوع توسط رسانه‌ها ابلاغ شود.

استاندار یزد خواستار ایجاد شناسنامه خبری برای تمامی پروژه‌های استان دانست و گفت: این شناسنامه و خط خبری باید از قبل شروع عملیات اجرایی پروژه تا پس از افتتاح و تاثیر آن در جامعه تداوم داشته باشد.

فاطمی با اشاره به اینکه همه نسبت به انقلاب و حفظ آن وظیفه سنگینی بر دوش داریم گفت: چه مسئولان، چه رسانه‌ها و هر شخصی که مسئولیتی بر دوش دارد اگر کوتاهی انجام دهد باید پاسخگوی خون شهدا باشد.

انتهای پیام/781/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 993311

مهمترین اخبار یزد: