یزد پورتال
14 بهمن 1401 - 15:01

آیت الله ناصری: اعتقاد به اصل «ما می‌توانیم» رمز توسعه همه جانبه ایران است

امام جمعه یزد با بیان این که استکبار جهانی همیشه به دنبال ضعیف کردن ملت و انقلاب ایران اسلامی است، گفت:‌ اعتقاد به اصل «ما می‌توانیم» تنها رمز برون رفت از مشکلات اقتصادی ، پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری‌یزدی در خطبه‌های امروز ۱۴ بهمن ماه نماز جمعه مرکز استان، با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران، انقلاب و حرکتی خدایی است، اظهار کرد: گذری بر دستاوردها و خنثی شدن توطئه‌های شوم دشمنان طی بیش از ۴۰ سال گذشته بیانگر وجود دست خدا بر سر انقلاب اسلامی ایران است.

وی انقلاب اسلامی ایران را همان حرف و نظر امام حسین(ع) در کربلا دانست و افزود: تفکر انقلاب بر این باور است که قدرت و حاکمیت فقط ازآن خداست و همه مردم با هر سلیقه باید برای پیشرفت و سعادت تابع امر الهی باشند.

امام جمعه یزد جایگاه ولایت فقیه را از جمله ویژگی‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت:‌ مهمترین دلیل دشمنی و عصبانیت استکبار جهانی با ولایت فقیه و مقام معظم رهبری تبعیت آن از حق تعالی است و نقش هدایتگری رهبر انقلاب برای دشمن شناسی است.

آیت الله ناصری‌یزدی با بیان این‌که تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای خنثی‌سازی توطئه دشمنان دین و نظام اسلامی، تصریح کرد:‌ باید به مردم بگوییم که در زمان حکومت طاغوت وضعیت واقعی  مردم ایران از نظر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی چگونه بود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به وضعیت کنونی کشور، تأکید کرد: ما منکر وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی نیستیم ولی به شدت اعتقاد داریم مسیر و کلید حل این مسائل در داخل کشور و در گرو همبستگی بیش از پیش عناصر و عوامل تأثیرگذاری داخلی است.

وی امثال شهید سلیمانی‌ها و باکری‌ها را اسناد شفاف از قدرت تفکر و فرهنگ اسلامی انقلاب دانست و بیان کرد: مگر حاج قاسم نبود که با همراهی یک سری از جوانان خداجو توانست در برابر داعشی‌ها و آمریکا و رژیم کودکش ایستادگی و آنها را شکست دهد.

امام جمعه یزد تأکید کرد: نسل جوان، مدیران، مسئولان و روحانیون باید با احساس مسئولیت بیش از پیش مسیر شهدا را دنبال کنند و نسبت به دین دار کردن نسل جوان از مدارس را در اولویت اجرایی خود قرار دهند و بدانند، اگر نوجوان و جوانی نسبت به دین خدا بیگانه باشد خیانت کرده‌اند.

آیت الله ناصری یزدی در پایان سخنان خود با بیان این‌که اعتقاد به اصل «ما می توانیم» رمز پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران اسلامی است، گفت: استکبار جهانی همیشه به دنبال ضعیف کردن ملت و نظام ایران اسلامی است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016911

مهمترین اخبار یزد: