یزد پورتال
04 بهمن 1401 - 15:43

۱۰ هزار سند تک برگ در روستاهای یزد صادر شد

رئیس کل دادگستری استان یزد از صدور ۱۰ هزار سند تک برگ برای زمین‌های روستاییان یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد ، غلامعلی دهشیری پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی دهه فجر استان یزد اظهار داشت: دستگاه قضائی در راستای اجرای عدالت، تامین امنیت و برخورد با مخلان نظم و مفاسد بالغ بر یک‌هزار خدمت به مردم ارائه می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که در راستای بهبود کمی و کیفی ارائه خدمت به جامعه توسط دستگاه قضا صورت گرفته، هوشمندسازی فعالیت‌ها بوده که نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته است.

وی در ارتباط با برنامه‌های دهه فجر دادگستری استان یزد تصریح کرد: از موضوعاتی که باید در ارتباط با برنامه‌های دهه فجر مد نظر داشته باشیم، این است که در راستای تبیین اهداف انقلاب و معرفی دستاوردهای آن به جامعه به ویژه جوانان اقدام کنیم.

رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: چرایی انقلاب یکی از موضوعات بسیار مهمی است که امروزه لازم است برای جوانان تشریح کنیم و همه بدانند که اصل انقلاب اسلامی ایران به چه دلیل رخ داده است.

دهشیری چگونگی انقلاب را یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم دانست و گفت: اینکه انقلاب اسلامی ایران با چه هزینه ها و ایثارگری هایی به وقوع پیوست هم موضوع دیگری است که همه جوانان باید نسبت به آن اطلاع داشته باشند.

وی تصریح کرد: موضوع بسیار مهم که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد، معرفی دستاوردهای انقلاب به جامعه به ویژه جوانان است؛ نظام اسلامی ایران دستاوردهای بسیار زیاد و متعددی داشته که وظیفه همه مسئولان است و باید نسبت به آن اقدام لازم را انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان یزد موضوع دیگری که باید به صورت ویژه برای جامعه تبیین شود را سرانجام آینده انقلاب دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران اهداف متعالی را پیش روی خود دارد و لازم است که جوانان نسبت به این اهداف اطلاع کامل و کافی داشته باشند.

دهشیری به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: اگر در جهاد تبیین روی این چهار محور بحث کنیم تاثیرگذاری بسیار بالایی در  جذب نسل جوان به دنبال دارد.

وی خدمات رایگان توسط دستگاه‌های قوه قضائیه را از جمله برنامه‌های دستگاه قضا در استان یزد برای دهه فجر دانست و گفت: آزادی 12 محکوم به قصاص نفس یکی از برنامه‌های بسیار ویژه‌ای است که برای این ایام در نظر گرفته شده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: در خصوص هویت بخشی به املاک کشاورزی با توجه به مصوبات شورای کاداستر، بالغ بر 10 هزار سند تک برگی برای روستاییان صادر شده که قرار است به صورت نمادین در جشنی تقدیم کشاورزان شود.

انتهای پیام/781/ن

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 995355

مهمترین اخبار یزد: