یزد پورتال
01 خرداد 1402 - 11:33

اردوی جهادی واکسیناسیون دامپزشکی در بهاباد آغاز شد

یزد- اردوی جهادی دامپزشکی شهرستان بهاباد با عنوان طرح واکسیناسیون و سمپاشی دام‌ها با حضور مدیرکل دامپزشکی استان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد ضمن بازدید از مناطق عملیاتی اردوی جهادی دامپزشکی روستاهای بخش آسفیچ بهاباد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این اردو متشکل از ۶ اکیپ تخصصی در زمینه دامپزشکی که آموزش و ترویج، واکسیناسیون رایگان و سمپاشی رایگان بدن دام در دستور کار آنها قرار دارد فعالیت خود را در روستاهای بخش آسفیچ شهرستان بهاباد آغاز کردند.

علی فاتحی نیا، اردوی جهاد دامپزشکی را نوید خوبی در حوزه کنترل و مهار بیماری‌های دامی دانست و تأکید کرد: حفظ دام عشایری و دامداران، یکی از مأموریت‌های دامپزشکی است و تمام اقدامات سازمان دامپزشکی کشور در راستای حفظ سرمایه‌های دامی است.

وی بیان کرد: در اردوی جهادی دامپزشکی خدمات رایگان به دامدارن ارائه می شود و در مورد بسیاری از بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های مشترک بین دام و انسان آموزش رایگان داده می‌شود که این آموزش‌ها در ارتقاء بهداشت و کمک به سلامت جامعه بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت خواهد بود.

فاتحی نیا عنوان کرد: این دوره‌های آموزشی ویژه دامداران مربوط به رعایت بهداشت دام، فرآورده‌های دامی و کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در دستور کار مروجن است همچنین ارائه آموزش ذبح شرعی توسط نماینده ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان برای بهره برداران این حوزه اجرا می شود.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن فصل گرم سال و افزایش انگل های خارجی بدن دام همانند کک و کنه، سمپاشی بدن دام نیز صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این اردوی جهادی به مدت دو روز در بخش محروم آسفیچ بهاباد برگزار می شود، گفت: در این اردوی جهادی بیش از ۱۰ هزار راس از دام‌ها شامل گوسفندان واکسینه و سمپاشی خواهند شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1229611

مهمترین اخبار یزد: