یزد پورتال
29 اردیبهشت 1402 - 15:12

صنعتگران کیفیت تولید را حفظ کنند/ثروت سبب فراموشی دین نشود

یزد- امام جمعه یزد گفت: صنعتگران اصالت و کیفیت تولیدات خود را حفظ کنند و به سود کمتر قانع باشند تا دولت نیز بتواند گرانی را مهار کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به ویژگی های شیعیان اظهار کرد: شیعیان در مسیر خدا قرار دارند و در این مسیر از یکدیگر جدا نمی شوند و در یک حرکت همه به سوی خدا حرکت می کنند و در مسیر اعتلای «کلمه الله» از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و حتی جهاد می کنند.

ناصری با بیان اینکه با هم بودن یک مسئله مهم است، افزود: همه باید در زیر چتر ولایت حرکت کنیم و همانطور که در سوره هود آمده که ای پیامبر من استقامت کن، همه ما مامور هستیم که در مسیر مشکلات صبوری کنیم و همه مردم را به سوی حق هدایت کنیم.

امام جمعه یزد اظهار داشت: ما اسلام واقعی را انتخاب کرده ایم و بعد از چند سال اسلام را از سیطره فساد و فحشای دشمن و استعمار و استبداد آن خارج کردیم و معتقدیم که هیچکس بجز خدا بر ما سیطره ندارد.

وی با اشاره به شرایطی که طاغوت پیش از انقلاب در کشور ما ایجاد کرده بود، افزود: امروز وقت استقامت است و همه باید بدانیم که انقلاب ما یک حرکت بزرگ بود که امام حسین(ع) هزار و 400 سال پیش می خواست در مبارزه با یزیدیان انجام دهد اما امروز محقق شده است.

ناصری اظهار داشت: مردم کشور ما عزت و اقتدار خود را به دست آوردند و اینها همه در سایه ایستادگی به دست آمده و همه باید این مسیر را با یکدیگر ادامه دهیم و همه باید کمک کنیم به رغم همه دشمنی هایی که وجود دارد، پیش برویم.

وی با بیان اینکه دشمن می خواهد دانش آموزان و جوانان و نوجوانان ما را از مسیر مستقیم دور کنند، افزود: دختران ما امروز هویت و استقلال دارند و می توانند برای حفظ شخصیت خود اقدام کنند و این در حالی است که دشمن می خواهد همه دختران ما در برابر چشمان هوس آلود دیگران عریان باشند.

ناصری بیان کرد: دختران ما باید قدردان خود باشند و از مسیر خارج نشوند و به حجاب و عفاف و هویت خود افتخار کنند.

وی با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و تبریک روز دختر اظهار داشت: دختران ما قدر خود را بدانند و بدانند که حجاب و پوشش یک کرامت برای دختران ماست و یک وقار است و خود را فدای دین می کند و با حضرت زهرا و حضرت معصومه پیمان بسته و در مسیر سعادت خود قدم بر می دارد.

ناصری همچنین به بیان ویژگی های حضرت معصومه پرداخت و گفت: دهه کرامت، دهه پایداری است و باید از این ایام برای بیان سیره اهل بیت(ع) استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه همه صنعتگران و مهندسان ما باید کارهای خود را دقیق انجام دهند، افزود: اگر همه تولیدکنندگان و صنعتگران به وظایف خود به درستی عمل کنند و در تولید خود اخلاق را مدنظر قرار دهند، به پیشرفت خواهیم رسید.

امام جمعه یزد گفت: در حوزه صنعت، واردات، تولید و صادرات کسانی که وارد کار می شوند، اولا در تولید کم نگذارند و دوم اینکه به سود کمتر قانع باشند تا مردم هم آسایش پیدا کنند و دولت هم بتواند کنترل کند.

وی در مورد مسائل فرهنگی و دینی و تقلید کورکورانه از غربی ها عنوان کرد: اگر جوان ما کاری انجام داد و به عرصه رسید و به ثروت رسید، باید دین را کنار بگذارد که این آفت است زیرا رنگ عوض می کند و این تقلید کورکورانه است.

ناصری عنوان کرد: ما ملت ایران و مردم فداکار که شهید داده اند، باید مراقب باشند که رسیدن به جایگاه اقتصادی و اجتماعی، آنها را از مسیر خارج نکند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1222899