یزد پورتال
19 بهمن 1402 - 14:33

اعلام آخرین قوانین انتخابات مجلس شورای اسلامی در یزد

آخرین قوانین و مقررات انتخاباتی به بیش از ۱۵۰ نفر از داوطلبان تائید صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهران فاطمی در جلسه توجیهی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان، با اشاره به این‌که باید به سمت ایران قوی حرکت کنیم، اظهار کرد: ایران قوی، مجلس قوی می‌خواهد، دولت قوی می‌خواهد، قوه قضائیه‌ قوی می‌خواهد بنابراین راهبردی‌ترین مسیر پیش رو، انتخابات ۱۱ اسفندماه است یعنی تشکیل مجلس قوی که یک ایران قوی را به دنبال دارد.

وی افزود: آنچه که مردم از نامزد‌های انتخاباتی طلب می‌کنند برنامه برای حل مسائل کشور و استان است، مهم هست که نامزد‌ها بر روی اساسی‌ترین مسائل مهم تمرکز و گفتمان سازی و از مباحث حاشیه‌ای پرهیز کنند.

استاندار یزد با بیان این‌که مسائل استان در قالب سند یزد نوین تدوین شده است، گفت: از داوطلبان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم این سند را که بر اساس سند آمایش استان و اسناد بالادستی تدوین شده، مطالعه کنند چراکه این سند، یک برنامه‌ی نخبگانی است و محور‌های آن می‌تواند محور مباحث انتخاباتی حتی مناظرات و نشست‌های انتخاباتی داوطلبان باشد.

حجت الاسلام محمدی، رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد هم با بیان این‌که تعداد تائید صلاحیت شدگان انتخابات در دوره‌ی دوازدهم مجلس شورای اسلامی در استان یزد بی سابقه بوده است، اظهار کرد: بیش از ۷۰ درصد ثبت نام شدگان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تائید صلاحیت شده اند.

وی افزود: دفتر شورای نگهبان علاوه بر نظارت بر تائید صلاحیت ها، وظیفه نظارت بر تبلیغات، نظارت بر صندوق‌های رای و نظارت بر شمارش آرا را هم برعهده دارد تا بتواند در کنار دیگر نهادها، انتخاباتی سالم و قانونمند برگزار شود.

علی اکبر عزیزی، رئیس ستاد انتخابات استان یزد هم در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، به اهمیت انتخابات ۱۱ اسفندماه اشاره کرد و گفت: بنا به فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی، در انتخابات ۴ اصل ملاک است، رقابت سالم، سلامت انتخابات، امنیت انتخابات و مشارکت حداکثری.

وی افزود: نوک پیکان دشمن به سمت انتخابات است، بنابراین باید با هوشیاری تمام انتخابات را برگزار کرد.رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: وضعیت استان یزد برای برگزاری انتخابات مهیاست. هم در دفتر نظارت شورای نگهبان و هم در ستاد انتخابات استان یزد.

عزیزی تصریح کرد: تا امروز ۲۴۴ نفر در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی تائید صلاحیت شده اند و امیدواریم رقابت خوبی را در ۴ حوزه انتخابیه داشته باشیم.

وی گفت: این ستاد مسئول پیگیری مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و حضور باشکوهشان برای تعیین سرنوشت کشور است.رئیس ستاد انتخابات استان یزد ادامه داد: وظایف کمیته سیاسی به همه دستگاه‌ها و فرمانداران ارسال و ابلاغ شده است تا با اجرای سیاست‌های این کمیته مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند.

عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود به رقابت سالم و توجه به اخلاق انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از تخریب یکدیگر بپرهیزید.

وعده نابجا ندهید و زودتر از موعد مشخص، تبلیغ نکنید چراکه همه‌ی فعالیت داوطلبان رصد و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1665216

مهمترین اخبار یزد: