یزد پورتال
04 بهمن 1401 - 09:38

یزد رتبه دوم در مدیریت کارآفرینی و اشتغال را کسب کرد

مدیریت کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزدگفت: استان یزد رتبه دوم کشوری را در زمینه مدیریت کارآفرینی و اشتغال را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: براساس امتیازات کمی ۲۴ شاخص محوری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت، مدیریت کارآفرینی و اشتغال استان یزد با کسب ۷۳۴ امتیاز رتبه دوم عملکرد ۱۰ ماه سال جاری را در بین ۳۱ استان کشور کسب کرد.

وی اظهار کرد: از جمله شاخص‌هایی که در حوزه کارآفرینی در این ارزیابی قرار گرفت می‌توان به راهبری باشگاه کارآفرینان نوجوان، صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر، تشکیل کانون کارآفرینان برتر رسمی و انجام اقدامات خلاقانه در راستای توسعه کارآفرینی اشاره کرد.

آیت اللهی با بیان اینکه صدور و تمدید پروانه کار، بازرسی (گشت اتباع)، الکترونیکی کردن خدمات، آموزش نیروی کار ایرانی توسط خارجی و تلاش برای جایگزینی نیروی کار ایرانی به جای خارجی از جمله محور‌هایی است که حوزه اشتغال اتباع خارجی این اداره کل توسط آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی دستیابی به تعهد اشتغال، عملکرد نظارت حضوری، صدور مجوز، پرداخت تسهیلات، کنترل و نظارت، تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، تسهیلات بند ب تبصره ۱۶، صدور سهمیه کاریابی و... از جمله محوری‌هایی است که در حوزه‌های مشاغل خانگی، دبیرخانه اشتغال، کاریابی‌ها و سرمایه گذاری این مدیریت مورد ارزیابی قرار گرفته است.

انتهای پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 994260

مهمترین اخبار یزد: