یزد پورتال
01 خرداد 1402 - 12:01

شانزدهمین جشنواره زیرسایه خورشید یزد «اذن ورود» گرفت

شانزدهمین دوره جشنواره مردمی زیر سایه خورشید با برگزای ویژه برنامه «اذن ورود»و حضور پرشور خادمان یاران رضوی، رسماً فعالیت خود را در استان یزد آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، مجتبی حیدری در حاشیه ویژه برنامه «اذن ورود» که در قالب سلسله رویدادهای شانزدهمین جشنواره زیرسایه خورشید یزد برگزار شده است، اظهار کرد‌: در این رویداد ۱۰ روزه، ۱۷ نفر از خادمین امام رضا(ع) با حضور در مکان‌های مختلف بالغ بر ۴۰۰ برنامه متنوع در شهرها و روستاهای استان یزد خواهند داشت.

 حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نژاد مسئول کانون جوانان رضوی یزد نیز در حاشیه این مراسم، افزود: خداوند متعال اسماء الحسنایی دارد که بهترین اسامی خداوند است. این بهترین اسماء در وجود ائمه معصوم متجلی شده است. بعنوان مثال نام رئوف در وجود امام رضا(ع) به صورت ویژه متجلی گشته است. 

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) دو تن از معصومین را پاره تن خود نامیده‌اند که یکی از آن بزرگواران حضرت زهرا(ع) و دیگری امام رضا(ع) هستند. هر دو این معصومین به صدیق و صدیقه بودن شهرت دارند چراکه در مقابل جریان نفاق به مبارزه پرداختند. حضرت زهرا(ع) صدیقه شهیده شدند و امام رضا(ع) صدیق شهید.

مهدوی نژاد  گفت: ارتباط عاشورا با ظهور در چند وجه قابل توصیف است: شعار ظهور یا لثارات الحسین، معرفی امام عصر با نام حسین‌بن‌علی(علیه‌السلام) و.... همه نشان دهنده ارتباط دو جریان عاشورا و ظهور در تحقق تمدن اسلامی است.

مسئول هیأت انصارولایت یزد در ادامه هدف از جشنواره زیر سایه خورشید و حضور خادمین حرم رضوی در استان را رفع گسست‌های اجتماعی، تزریق آرامش و معنویت در میان مردم و جامعه دانست و بیان کرد: یکی از بزرگترین و موثرترین خدمت‌ها برای ترویج فرهنگ رضوی در عصر کنونی فعالیت رسانه‌ای است.

زیارت قبور شهدای گمنام حسینیه امیرچقماق و ادای احترام به مقام سومین شهید محراب«آیت الله صدوقی» از جمله برنامه های خدام در قالب رویداد«اذن ورود» بوده است.

پایان پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 1229960

مهمترین اخبار یزد: