یزد پورتال
29 شهریور 1401 - 22:12

رونمایی از ۳۰کتاب دفاع مقدس در یزد/تدوین دانشنامه ۱۰۰۰رزمنده یزدی

یزد- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از رونمایی از ۳۰ کتاب با موضوع دفاع مقدس در مراسم تجلیل از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ منصور زارع، روز سه شنبه در نشست خبری کمیته نیروهای مسلح هفته دفاع مقدس استان یزد اظهار داشت: در چهل و دومین هفته دفاع مقدس، در مسجد روضه محمدیه همایش تجلیل از رزمندگان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود که در این مراسم از ۳۰ عنوان کتاب رونمایی خواهد شد.

خبرنگار مهروی یادآور شد:این برنامه فردا، چهارشنبه راس ساعت ۹ برگزار می شود و ارتباط تصویری زنده از سخنرانی رهبر معظم انقلاب نیز در این مراسم برقرار خواهد شد.

زارع همچنین از اختتامیه جشنواره فانوس در این هفته خبر داد و اظهار داشت: ۲۳ نفر به جشنواره کشوری معرفی شدند.

وی در مورد راه اندازی کتابخانه ویژه دفاع مقدس نیز بیان کرد: در صدد هستیم کتابخانه ای تخصصی برای کتب دفاع مقدس همانند کتابخانه ملی در استان یزد راه اندازی کنیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد همچنین از تدارک دانشنامه هزار رزمنده استان یزد خبر داد و گفت: در حال تدوین اطلاعات این دانشنامه هستیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر علت اینکه تولیدات بنیاد حفظ آثار در استان یزد برای عموم مردم معرفی نمی شود، افزود: ما اکنون وظیفه جمع آوری فیلم ها و مصاحبه های رزمندگان را بر عهده داریم و تاکنون ۷ هزار مصاحبه گردآوری شده است.

خبرنگار مهرزارع با بیان اینکه استانها باید سالی ۶۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس تولید کنند، افزود: یزد رتبه پنجم را در این زمینه در کشور دارد اما برای معرفی بیشتر این کتب نیازمند یاری رسانه ها هستیم.

وی، ساخت موزه دفاع مقدس را نیز یکی از وظایف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برشمرد و گفت: موزه دفاع مقدس استان یزد اکنون پیشرفت های بسیار خوبی داشته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 747816

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: