یزد پورتال
17 بهمن 1402 - 11:03

افتتاح فیبرنوری منازل و کسب و کارهای میبد با حضور وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف افتتاح پروژه پوشش کامل فیبرنوری منازل و کسب و کارها در سفر خود به استان یزد در شهر میبد حضور یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری شب گذشته به منظور بازدید و افتتاح طرح های فیبر نوری شهرهای بافق، حمیدیا و میبد وارد استان یزد شد.

طرح فیبر نوری توسط اپراتور یزدی با بیش از ۱۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و خصوصی اجرا شده و قرار است دسترسی بیش از ۵۳ هزار خانوار به سرعت‌های چند صدمگابیتی اینترنتی را فراهم سازد.

طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است وزیر ارتباطات ۲۹۹ پروژه ارتباطی استان یزد از جمله راه‌اندازی سه سایت ۵G تلفن همراه در شهر یزد، ساخت ۱۵ سایت ارتباطی در بخش روستایی، راه‌اندازی باجه‌های پست بانک روستایی در شهرک صنعتی، عقدا و ترک آباد و همچنین فاز دوم توسعه شبکه IP ملی در این استان با افزایش ۲۵ درصدی ظرفیت را با سرمایه گذاری بیش از ۷۲۵ میلیارد تومان را افتتاح کند.

بازدید از خط تولید فیبرنوری در مجموعه کارخانجات کابل‌های مخابراتی شهید قندی و حضور در نشست شورای اداری و افتتاح ویدئو کنفرانس افتتاح پروژه فیبرنوری شهرهای بافق و حمیدیا از دیگر برنامه های وزیر ارتباطات در استان یزد است.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1662417

مهمترین اخبار یزد: