یزد پورتال
27 آبان 1402 - 22:54

افتتاح کتابخانه آیت الله ابوترابی در زارچ

همزمان با سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه آیت الله ابوترابی شهرستان زارچ با حضور مسئولان استان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، همزمان با سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه آیت الله ابوترابی زارچ، با حضور جمعی از مسئولان ارشد استان و جمعی از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان افتتاح شد.

حجت الاسلام سید محمود روحانی طباطبایی، امام جمعه شهرستان زارچ سال ۱۴۰۲ را سالی خاطره انگیز برای مردم این شهرستان دانست و اظهار کرد: خوشبختانه در این سال دو باب کتابخانه در این شهرستان افتتاح شد و این مهم اتقاق بسیار مبارکی است.

وی با اشاره به این‌که کتاب بهترین انیس و همراه و یار انسان و زمینه ساز آگاهی و دانایی است، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله) نیز در این سه دهه اخیر در جمع فرهیختگان به تبدیل شدن کتابخوانی به فرهنگ عمومی تاکیدات بسیار داشتند.

محمد حسین پارساییان، سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی استانداری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد کتاب و کتابخوانی گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در مورد اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی فرمودند: من اگر بدانم هر روز یک ساعت باید حرف بزنم و نتیجه‌اش این باشد که مردم کتابخوان بشوند، حاضرم روزی یک ساعت و نیم حرف بزنم.

محمد محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز ضمن تبریک به مناسبت بزرگداشت هفته کتاب،کتابخوانی و کتابدار شعار سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب را «آینده خواندنی است» ذکر کرد و گفت: برنامه‌های متعددی شامل ۶۰۰ برنامه برای این هفته از ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه توسط اداره کل کتابخانه های عمومی در سراسر استان تدارک دیده شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، اظهار کرد: در شهرستان زارچ چهار باب کتابخانه وجود دارد؛ به‌عبارتی در ازای هر ۵ هزار و ۷۴۵ نفر، یک کتابخانه در این شهرستان داریم.

وی در ادامه با تشریح وضعیت منابع در کتابخانه‌های شهرستان زارچ گفت: بالغ بر ۶۱ هزار و ۳۲۵ جلد کتاب یعنی به ازای هر نفر در این شهرستان ۶/۲ جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی وجود دارد.

رفیعی در پایان با اشاره به زیربنای دو هزار و ۲۹۶ مترمربعی کتابخانه‌های عمومی شهرستان زارچ، تأکید کرد: در شهرستان زارچ به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۰.۸۱ مترمربع زیربنای کتابخانه‌ای وجود دارد.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1577017

مهمترین اخبار یزد: