یزد پورتال
05 فروردین 1402 - 18:03

اعضای شورای شهر با امام جمعه دیدار کردند

یزد- جمعی از اعضای شورای شهر یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله سیفی، رئیس شورای شهر یزد صبح شنبه در دیدار نوروزی اعضای شورای شهر یزد با آیت الله ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده، سال ۱۴۰۲ می‌تواند تحول و جهش فعالیت‌های عمرانی در شهر یزد باشد.

وی عنوان کرد: شورای ششم از ابتدای فعالیت در صدد تکمیل پروژه های نیمه تمام و آبادانی شهر یزد است.

سیفی ادامه داد: شورای شهر یزد در سال گذشته، ۱۲۳ جلسه علنی شورا با ۲۲۲ مصوبه برگزار کرده است بخشی از این مصوبات برای حل مشکلات شهرداری و بخش قابل توجه آن برای حل مشکلات مردم به تصویب شورا رسید.

رئیس شورای شهر یزد ادامه داد: از جمله مصوبات سال ۱۴۰۱، حذف تبصره سه در قبوض آب و حذف کسری فضای باز خانه‌های ویلایی و آپارتمانی است.

سیفی افزود: اعتبارات سال ۱۴۰۲ نیز برای شهرداری ۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد است که ۲۷ درصد برای اعتبارات جاری و هزینه‌ای و بیش از ۷۰ درصد در حوزه عمرانی در نظر گرفته شده و به همین منظور در سال 1402 آغاز عملیات عمرانی زیرگذر میدان صاحب زمان(عج) و اجرا و تکمیل پروژه عمرانی شهیدان پارسائیان را خواهیم داشت که اجرای این مسیر بار ترافیکی برخی مسیرهای یزد به ویژه مسیرهای منتهی به آزادشهر، صفائیه و میدان امام علی(ع) را کاهش می‌دهد.

وی عنوان کرد: ۲۹ دستگاه اتوبوس و ۹۵ دستگاه ون نیز خریداری شده که با تحویل آن در سال جاری، تحولی در حمل و نقل شهر یزد ایجاد خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: شهرداری یزد بیش از ۲۰۰ خدمات به شهروندان ارائه می دهد هرچند انتقاداتی بر عملکرد شورا و شهرداری وارد است اما در تلاشیم تا با اقدامات و فعالیت‌های رضایت بخش در شهر، مردم رضایت بیشتری از شورای اسلامی شهر و شهرداری داشته باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109717

مهمترین اخبار یزد: