یزد پورتال
15 اردیبهشت 1402 - 13:30

امام جمعه یزد: فرهنگ سود بیشتر آفت توسعه اقتصادی است

امام جمعه یزد با بیان این که فرهنگ سود بیشتر آفت توسعه اقتصادی کشور است، گفت: برای اجرای خصوصی سازی،‌ ابتدا باید به نهادینه کردن فرهنگ خصوصی سازی توجه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های امروز ۱۵ اردیبهشت ماه نماز جمعه مرکز استان با اشاره به اهمیت فرا رسیدن سالروز شهادت شهید مطهری و روز معلم، اظهار کرد:‌ توجه به آموزه‌های شهید مطهری برای شناخت راه درست ضروری است و باید مد نظر تمام فرهنگیان آموزگاران قرار گیرد.

وی با بیان این‌که معلمی را الگو و مربی برای هدایت کردن افراد جامعه به سمت تعالی بیش از پیش دانست و افزود:‌ فرهنگیان باید بدانند در قبال تربیت نسل آینده مسئولاند و دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف امانت هایی مهم در دست آنهایند.

امام جمعه یزد در ادامه با اشاره به دشمنی‌های استکبار جهانی علیه آموزش و فرهنگ ایران اسلامی در دوران سیاه طاغوت، گفت: آموزش صحیح و کارآمد فقط خواندن و حفظ کردن نیست، بلکه دانش آموزان علاوه بر خواندن باید قدرت فکر کردن و تحلیل را در خود افزایش دهند.

آیت الله ناصری یزدی تنها راه توسعه آموزشی کشور بالابردن توان فکری و اراده نسل جوان و جدید، تصریح کرد:‌ نظام آموزشی کشور نیازمند تغییری جدی و افزایش توان فکری دانش‌آموزان است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که نفع دشمنان دین و نظام اسلامی در این است که جوانان مومن و متعهد قدرت تجریه و تحلیل نداشته باشند، خاطرنشان کرد:‌ ما باید خود را درک کنیم و فارغ از هرگونه تکبر استعدادهای خود را شناخته و از آن به نفع احسنت استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت سفرهای رئیس جمهور و رجال سیاسی مختلف، اظهار کرد:‌ مسئولان سیاسی و ارشد کشور باید مراقبت ارتباط برقرار کردن با کشورهای مختلف باشند و منافع ملت را پاسداری کنند.

امام جمعه یزد در ادامه با بیان این که حق و حقوق کارگران باید به طور کامل و دقیق دیده و پرداخت شود، تأکید کرد:‌ کارگران نباید فقط کارگر بازنشست بشوند و این مهم باید مد نظر دست اندرکاران قرار گیرد.

آیت الله ناصری یزدی توانمندی کارگران ایرانی را خاص و ویژه دانست و بیان کرد: مسئولان باید زمینه توانمندی بیش از پیش کارگران را در واحدهای مختلف ایجاد کنند تا کارگران در زمان بازنشستگی به عنوان فردی آگاه و متخصص شناخته شود.

وی در مورد خصوصی‌سازی نیز با بیان این‌که انجام این مهم ابتدا به نهادینه کردن فرهنگ خصوصی سازی در کشور نیاز دارد، گفت:‌ فرهنگ سود بیشتر که حاکم در اقتصاد کشور است باید اصلاح شود.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1190217

مهمترین اخبار یزد: