یزد پورتال
02 شهریور 1401 - 12:24

هفت شهرک صنعتی تخصصی در استان یزد راه‌اندازی می‌شود

یزد - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با بیان اینکه امکان‌سنجی ایجاد شهرکهای تخصصی جدید در اولویت این شرکت قرار دارد گفت: شهرک تخصصی تجهیزات پزشکی، غذا و دارو، طلا و جواهر، ایجاد و تکمیل پست برق در هفت شهرک صنعتی بزرگ استان با افزایش توان ۳۵۰ مگاواتی از جمله برنامه سال جاری این شرکت است.

به گزارش ایرنا محمد دهقان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران از آغاز بهره‌برداری شهرک الکترونیک و فناوری استان در سالجاری خبر داد و افزود: برگزاری رویدادهای فناورانه مانند رویداد صنعت هوشمند ، رویدادهای شناسایی و رفع نیازهای فناورانه در صنایع مختلف از برنامه‌های شاخص این شرکت در سالجاری است.

وی تصریح کرد: کمک به دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی و همچنین استقرار واحدهای دانش‌بنیان جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از دیگر برنامه های ما است.

دهقان با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی استان رتبه برتر کشور را در تملک اراضی به منظور ایجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی دارد افزود: این امر می‌تواند گام روبه جلویی برای تحقق برنامه‌های توسعه صنعتی استان تلقی شود چرا که تملک اراضی به منظور آماده‌سازی آن‌ها برای استقرار صنایع در آینده است که در نهایت رشد و توسعه صنعت، اشتغال و اقتصاد استان را رقم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد با اشاره به اینکه بیشترین واگذاری حق انتفاع در شهرکها و نواحی صنعتی استان به منظور استقرار واحدهای صنعتی مربوط به سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ بوده است خاطرنشان کرد:  در سال گذشته ۸۶ درصد از منابع داخلی شرکت برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی تخصیص و هزینه شده است که در سه سال اخیر استان یزد در این زمینه نیز رتبه برتر کشور را از ‌آن خود کرده است.

دهقان با اشاره به اینکه تعداد قراردادهای واگذاری حق انتفاع بهره‌برداری منعقد شده از ابتدای سال ۱۳۸۵ تاکنون بیش از  ۴۵۰۰ قرارداد بین شرکت شهرک‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران منعقد شده که هزار و ۷۰۰ مورد از این قراردادها  برای ۲ سال اخیر یعنی سال ۹۹ و ۱۴۰۰ است خاطرنشان کرد: این رشد چشم گیر هم به نوبه خود قابل توجه است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 648661

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: