یزد پورتال
01 خرداد 1402 - 11:32

جابجایی تأسیسات گره کور خدمات شهرداری یزد/وقتی قانون بدون بودجه تصویب می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که عدم اختصاص بودجه برای جابه‌جایی تأسیسات شهری اجرای طرح های مختلف شهرداری با چالشی جدی مواجه کرده است، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط در تأسیسات شهری بودجه‌ای برای جابجایی تأسیسات ندارند و این دغدغه ای جدی برای اجرای طرح ها و خدمات شهری ایجاد کرده است.

عزیز الله سیفی، رئیس شورای اسلامی یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از این استان، اظهار کرد:‌ یکی از معضلات شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های مختلف، جابه‌جایی تأسیسات برق، گاز و مخابرات است که مانع اجرای طرح‌ها شده و در کارها گره ایجاد می‌کند.

وی افزود:‌ بر اساس تبصره ۲ ذیل بند ب ماده ۲ قانون درآمدهای پایدار، چنانچه اجرای طرح خای توسعه شهری و روستایی مصوب مراجع ذیصلاح مستلزم جابه‌جایی تأسیسات از جمله برق، آب و گاز باشد، باید بدون دریافت وجه توسط دستگاه‌های اجرایی انجام پذیرد.

رئیس شورای شهر یزد گفت: بعد از ابلاغ قانون درآمدهای پایدار به شهرداری‌ها که می‌بایست از ابتدای سال اجرا می‌شد، دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام کردند که بودجه‌ای برای جابجایی تأسیسات در نظر گرفته نشده و این مسئله معضلی بزرگ بوده که موجب وقفه در اجرای طرح‌های سطح شهر توسط شهرداری می‌شود.

 سیفی تصریح کرد: از سوی دیگر اگر شهرداری نیز مبلغ جابجایی تأسیسات را بپذیرد با توجه به این‌که نقض قانون خواهد شد، دیوان محاسبات می‌تواند پرونده را از جهت قانونی پیگیری کند‌.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولین استان، دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجلس درخواست می‌شود در اسرع وقت این معضل را بررسی و برای حل آن اقدام نمایند.

پایان پیام/ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1229786

مهمترین اخبار یزد: