یزد پورتال
07 خرداد 1402 - 08:22

ورود خودرو به بافت تاریخی ممنوع

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد گفت:‌ تردد وسایل نقلیه در عرصه بافت تاریخی یک معضل و مطالبه عمومی برای ساکنین آن شده است که جلوگیری از ورود ماشین‌های غیربومی در این ناحیه تاریخی می‌تواند چاره ساز این معضل باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد،‌ به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد،‌  بی بی فاطمه حقیرالسادات در دیدار و ملاقات مردمی با جمعی از اهالی بافت تاریخی یزد اظهار کرد:‌ ضرورت دارد از ورود ماشین های غیربومی در بافت تاریخی یزد تا حد امکان جلوگیری شود چراکه ورود وسایل نقلیه افراد غیر بومی در بافت موجب مشکل برای مردم محلی و گردشگران و صدمه به بافت می شود.

وی از لزوم ایجاد کارگروه ویژه حمل و نقل و ترافیک بافت تاریخی با مشارکت کمیسیون های حمل و نقل و گردشگری شورای شهر و سایر ذینفعان مرتبط جهت مدیریت حمل‌ونقل در بافت خبرداد و افزود: حدود ۶ هزار متر مربع پارکینگ در مجموعه بافت تاریخی پیوسته یزد وجود دارد که میتوان برای پارک خودرو های مردم ساکن بافت مناسب باشد اما برای وسایل افراد غیر بومی و مسافر باید چاره‌ای اندیشیده شود.

 رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد  تصریح کرد: مدیریت پارکینگ های موجود در بافت تاریخی برای استفاده مناسب تر و مدیریت سواره هایی که به بافت تاریخی وارد می شوند نیز باید در دستورکار شهرداری قرار گیرد.

حقیرالسادات همچنین‌هتل هایی که در بافت تاریخی پارکینگ ندارند محلی را برای پارک خودرو مسافر درنظر بگیرند تا موجب پارک غیر اصولی خودروها در کوچه‌های بافت تاریخی نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: بافت تاریخی یزد یکی از ارزشمند ترین معماری های شهر را در بر دارد و ضرورت دارد برای حفظ آن از مدیریت جامع استفاده شود.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1243286

مهمترین اخبار یزد: