یزد پورتال
17 تیر 1403 - 09:22

تاخیر قطار یزد - تهران و بلاتکلیفی مسافران

قطار مسافربری یزد به تهران که قرار بودشب گذشته ۱۶ تیر ساعت ۲۰:۴۰ به حرکت درآید، با تاخیر جدی مواجه شده و زمان حرکت آن به ۳:۳۰ بامداد امروز ۱۷ تیر موکول شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مسافران قطار یزد - تهران که قرار بود ساعت 20 و 40 دقیقه شب گذشته حرکت کنند، پیش از این ساعت به راه‌آهن مراجعه کردند، اما پس از معطلی نزدیک به 40 دقیقه، اعلام شد این قطار ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد 17 تیر حرکت خواهد کرد.

 این تاخیر نه تنها سبب نارضایتی شدید مسافران شده، بلکه عدم پاسخگویی نیز به این بحران دامن زده است.

مسئولان اطلاعات راه‌آهن ابتدا اعلام کردند که این قطار تنها 10 دقیقه تاخیر خواهد داشت، اما با گذشت زمان، مسافران متوجه شدند که تاخیر به بیش از چندین ساعت افزایش یافته و در نهایت به 3:30 بامداد فردا موکول شد.

این در حالی است که هیچ گونه توضیح روشنی از سوی مسئولان ارائه نشده و تنها پاسخی که مسافران دریافت کرده‌اند این است که قطار نقص فنی دارد و مسافران  در صورت عدم تمایل به سفر می‌توانند بلیت خود را کنسل کرده و وجه آن را باز پس گیرند.

مسافران بسیاری که از شهرهای دیگر به یزد آمده بودند، در وضعیت بلاتکلیفی قرار داشتند و محل مناسبی برای اقامت نداشتند. نارضایتی مسافران از این شرایط به اوج خود رسیده و همه به نحوه مدیریت این بحران اعتراض کردند.

این اتفاق بار دیگر نشان داد که مدیریت بحران در حوزه حمل‌ونقل عمومی نیازمند بازنگری و بهبود اساسی است تا از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری شود و مسافران بتوانند با اطمینان و آرامش از خدمات حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

انتهای پیام/781/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1739642

مهمترین اخبار یزد: