یزد پورتال
04 شهریور 1401 - 06:57

ثبت نام ۲۳ هزار یزدی برای پیاده‌روی اربعین قطعی شد

یزد- ایرنا- مدیر حج و زیارت یزد گفت: تاکنون ثبت‌نام ۲۳ هزار نفر برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی در قالب ۱۴ هزار گروه در استان قطعی شده است.

علی‌اصفر شریفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۵۷ هزار و ۵۷۱ نفر برای حضور در راهپیمایی اربعین ثبت‌نام اولیه انجام دادند افزود: باید افراد طبق مقررات ثبت‌نام خود را قطعی کنند.

وی ادامه داد: بر اساس مقررات تمامی علاقه‌مندان به راهپیمایی اربعین باید دارای کارت واکسیناسیون معتبر و حداقل ۲ دُز واکسن و در صورت گذشت ۶ ماه از دز دوم دز یادآور را نیز تزریق کرده باشند.

این مسئول گفت: تا چند روز مانده به برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی فرصت برای ثبت‌نام علاقه‌مندان وجود دارد که باید افراد با مراجعه به سامانه کشوی سماح اقدام و وظایف قانونی خود را انجام دهند.

شریفی تصریح کرد: فقط مرز چزابه به عنوان مرز ورود و خروجی زائران یزد تعیین و خدمات به زائران فقط در این مرز و منطقه ارائه و زمان اعزام زائران پیاده‌روی اربعین به صورت زمینی و هوایی در ماه صفر است.

به گفته وی، علاقه‌مندان و زائران برای حضور در این مراسم بزرگ معنوی حتما باید در موعد مقرر با مراجعه به سامانه سماح اقدام و این عمل را به هیچ وجه به روزهای پایانی موکول نکنند.

مدیر حج و زیارت یزد از همکاری مردم و مسئولان با این مجموعه در برنامه‌های مختلف و برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی قدردانی کرد و توفیق همگان را در انجام وظایف دینی خواستار شد.

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 658242

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: