یزد پورتال
23 فروردین 1402 - 17:13

هنرمندان و کارکنان حوزه هنری با امام جمعه یزد دیدار کردند

یزد- همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، جمعی از هنرمندان و کارکنان حوزه هنری یزد با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با آیت الله ناصری دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در این دیدار با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدا به ویژه سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی، بر ادامه راه این شهدا تاکید کرد.

آیت‌الله محمدرضا ناصری ضمن قدردانی از تلاش‌های حوزه هنری در رشد و اعتلای هنر استان گفت: خداوند متعال هنرمندانه همه چیز را با زیبایی و نظم خاصی خلق کرده و ما باید قدردان نعمت‌های الهی باشیم و در راستای درک و شناخت هدف اصلی زندگی و فلسفه خلقت انسان که همان سعادت و کمال و رسیدن به قرب الهی است، تلاش کنیم.

امام جمعه یزد افزود: هنر این است که بتوانیم سبک زندگی و هدف از زندگی که خدای متعال خلق کرده را برای خودمان ترسیم کنیم و خودمان و مردم را به سمت خدا ببریم.

ناصری با بیان اینکه هر آنچه در آسمان‌ها و زمین است همه هنر خدا است، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ای انسان من همه اینها را برای تو خلق کرده‎‎ام و ما باید هدف خلقت را درک کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به نقش مؤثر هنر و هنرمندان در مقابله با توطئه‌های دشمنان گفت: باید با تفکر و اندیشه قوی در مقابل نقشه‌های شوم دشمنان ایستادگی کرد.

در ابتدای این دیدار حسام سالکی، رئیس حوزه هنری استان گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد یک ساله این نهاد ارائه کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1143486