یزد پورتال
29 شهریور 1401 - 17:36

اردکان میزبان جشنواره تئاتر ملی خیابانی

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: هفتمین دوره جشنواره ملی تئاتر ایثار در هفته پایانی آذر امسال به میزبانی شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عباس زارع گفت: اصلی‌ترین محور‌های این جشنواره ترویج آرمان‌های شهدا، تصویرسازی از قهرمانان دفاع مقدس، شهدای امنیت، ترویج امید، تکریم خانواده شهدای انقلاب و ایجاد اتحاد و همدلی بین خانواده ایثارگران است.

دفاع مقدسبه گفته او بهترین ابزار برای معرفی فرهنگ ایثار و شهادت هنر است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: ۷۰ درصد پدر و مادر شهدا از دست رفته اند بدون آنکه مستندی از آن‌ها ثبت و ضبط شود امیدواریم با حمایت مسوولان شهرستان اردکان خاطرات و وصیت نامه شهدا ماندگار شود.

بنیاد شهید و امور ایثارگراناین موضوع را حجت‌الاسلام زارع در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره در اردکان مطرح کرد.

مدیر کل بنیاد شهید استان یزد گفت: نواختن زنگ ایثار در ششم ماه مهر، حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مدارس به منظور گسترش فرهنگ ایثار و فداکاری در بین دانش آموزان و قرائت وصیت نامه شهدا در صبحگاه مدارس از جمله فعالیت‌هایی است که یاد شهدا را زنده نگه می‌دارد.

به گفته زارع هر ملتی که بصیرت و آمادگی دفاع از خودش نداشته باشد معلوم نیست به چه سرنوشتی دچار شود، اگر ارث شهدا را نگه نداریم دشمن بر ما مسلط می‌شود و کشور را به غارت می‌برد.

سرپرست فرمانداری اردکان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌خصوص برای نسل جدید ضروری است و در این راه باید به‌صورت ویژه به بخش تولید محتوا توجه شود.او می‌گوید: ضرورت دارد تا با یک عزم جهادی و عمومی در مسیر توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

این جشنواره با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد و با مشارکت موسسه فرهنگی و هنری افق کویر اردکان چادرملو برگزار می‌شود.

موضوعات جشنواره شامل، ایثار و ایثارگری در طول تاریخ ایران، شهدا و جانبازان و آزادگان دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، مدافع امنیت، ایثار و شهادت در فرهنگ عاشورایی و رضوی، خاطرات آزادگان، جانبازان و ایثارگران استان یزد و ... است.

باشگاه خبرنگاران جوانیزدیزد

شناسه خبر: 747342

دیگران می خوانند:

مهمترین اخبار یزد:

پر بیننده ترین: