یزد پورتال
23 شهریور 1402 - 17:35

اجرای طرح پرورش ۴۰۰۰ حافظ قرآن در یزد

استاندار یزد گفت: تاکنون ۳۷۰۰ نفر در طرح پرورش ۴۰۰۰ حافظ قرآن به نیت ۴۰۰۰ شهید استان ثبت نام کرده اند که حمایت های لازم در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهران فاطمی در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، با بیان این که قرآن مهم‌ترین کتاب عالم خلقت و کلام پروردگار متعال است، اظهار کرد: سبک زندگی همه ما باید بر اساس قرآن باشد و منازل با قرآن و کلام وحی نورانی مانوس باشند.

وی با تقدیر از تمام فعالان قرآنی استان برای پیگیری دلسوزانه مسائل مربوط به این حوزه، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی امور قرآنی نظیر فرهنگ ارشاد اسلامی نیز، پیگیری دستورات و مصوبات اخذ شده از مرکز را در دستور کار قرار دهند.

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مصوبات شورای هماهنگی گسترش فعالیت‌های قرآنی در استان، گفت: تامین منابع مالی طرح چهار هزار حافظ قرآن کریم به نیت چهار هزار شهید استان مصوبه اصلی این شورا خواهد بود و خوشبختانه تاکنون قریب به ۳۷۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه طرح تربیت چهار هزار حافظ قرآن کریم در هیچ کجای کشور نظیر نداشته است، عنوان کرد: مشوق‌های دیگری نیز مصوب و از فعالیت‌های قرآنی در استان به صورت جدی حمایت خواهیم کرد.

استاندار با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی اداره کل ورزش و جوانان استان جهت ملی شدن طرح پرورش چهار هزار حافظ قرآن کریم، خاطرنشان کرد: با ملی شدن این طرح، اخذ اعتبارات از وزارت‌خانه مربوطه، ممکن خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات قرآن خانگی، گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ جلسه مردمی در این قالب در استان برای انس گرفتن خانه‌ها با قرآن و کلام وحی به صورت رسمی ثبت شده و طبق مصوبه این شورا طی دو سال آینده با تامین منابع مالی، این تعداد به ۱۰ هزار جلسه خواهد رسید.

فاطمی با بیان این که جلسات قرآن خانگی به صورت مردمی و خودجوش برگزار می‌شود، یادآور شد: البته به عنوان مشوق‌، حمایت‌های مختلفی در دستور کار شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی قرار گرفته است.

وی با اشاره به لزوم برگزاری جلسات قرآنی به صورت صنفی و محله محور، اظهار کرد: مجموعه اصناف همواره استقبال زیادی از جلسات داشته و همچنین برای برگزاری محله محور این جلسات می‌توان از طرح «محله اسلامی» مجموعه بسیج استفاده کرد.

استاندار ادامه داد: علاوه بر ۵۴ هیئت ورزشی در استان، توجه به ظرفیت مجموعه‌های کارگری، مجتمع‌های آپارتمانی و مهدهای کودک نیز برای گسترش و رونق جلسات قرآنی حائز اهمیت فراوانی هستند.

 فاطمی در بخش پایانی سخنانش بر برگزاری کرسی‌های تلاوت و تفسیر قرآن در مساجد سراسر استان با محوریت امام محله تاکید کرد.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1499521

مهمترین اخبار یزد: