یزد پورتال
23 اسفند 1401 - 23:51

۴ اسفند به‌نام روز «من‌الحبیب» در تقویم فرهنگی اشکذر نامگذاری شد

یزد- فرماندار اشکذر گفت: چهارم اسفندماه به نام روز «من‌الحبیب» در تقویم فرهنگی شهرستان اشکذر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، روح‌الله ردائی در نشست شورای فرهنگ عمومی اشکذر با اشاره به اهمیت ارسال نامه توسط دانش آموزان اشکذری به مقام معظم رهبری، از نام‌گذاری چهارم اسفند به عنوان روز من الحبیب، (از دوست)، دانش آموزان شهرستان اشکذر خبر داد و اظهار داشت: نامگذاری این روز به تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان رسیده و قرار شد این روز در تقویم فرهنگی شهرستان وارد شود.

وی با اشاره به سند تحولی یزد نوین بیان کرد: در نشستی که با حضور استاندار یزد پیرامون این موضوع برگزار شد، بر ایجاد برش شهرستانی این سند نیز تأکید شد.

ردائی بیان کرد: اولین نشست نخبگانی توسعه شهرستان که اخیراً با حضور تعدادی از فرهیختگان این شهرستان برگزار شد، دستاوردهای مفیدی داشت؛ البته انتظار می‌رود دیگر افراد فرهیخته شهرستان نیز فارغ از دیدگاه و نگرش سیاسی، با همکاری و همدلی به بیان نظرات راهگشا و تعالی بخش بپردازند.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشکذر همچنین با تأکید بر همدلی و همفکری مردم برای پیشرفت شهرستان بیان کرد: برای پیشرفت و تعالی شهرستان همه باید با همفکری و همدلی تلاش کنند چرا که از نظر نیروی انسانی متخصص در شهرستان سرمایه‌های بسیار خوبی وجود دارد.

فرماندار شهرستان اشکذر در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: کتاب تور تورنتو، کتاب زندگانی دانشجوی شهید امیرحسین قربانی در حادثه پرواز اوکراین نوشته محمد علی جعفری نویسنده ماهر یزدی است که در حال حاضر مسابقه ای برای مطالعه این کتاب سودمند در حال اجراست و تا پایان اسفند سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.

وی تصریح کرد: جمعه این هفته نیز با حضور پدر آزاده شهید امیرحسین قربانی و نویسنده این کتاب مراسمی در نماز جمعه شهرستان اشکذر برگزار می‌شود.

ردائی بیان کرد: نگارش نامه توسط دانش آموزان شهرستان اشکذر به رهبر معظم انقلاب اسلامی کاری بسیار ارزشمند بوده که نشان دهنده تفکر والای نوجوانان جامعه امروز و اخلاص در عمل آنان است و نشان می‌دهد این دانش آموزان ادامه دهنده راه شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی خواهند بود.

گفتنی است؛ سال ۱۳۹۸ پس از شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، تعدادی از دانش آموزان شهرستان اشکذر به رهبر معظم انقلاب نامه‌ای با عنوان «لبیک یا امام» نوشتند و در این نامه خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند که «ما قاسمی هستیم برای شما» و رهبر معظم انقلاب اسفندماه همان سال این نامه را پاسخ دادند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093665

مهمترین اخبار یزد: