یزد پورتال
12 بهمن 1401 - 13:59

آیت الله ناصری: تاکید امام خمینی ره فراتر از تشکیل حکومت ریشه‌کنی طاغوت بود

امام جمعه یزد گفت: زمانی که شاه از ایران فرار کرد، پیشنهادات بسیاری برای تشکیل حکومت داده شد اما امام هیچکدام را نپذیرفت و به ریشه‌کنی طاغوت تاکید داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در مراسم استقبال نمادین از هواپیمای حامل امام در فرودگاه شهید صدوقی یزد به مناسبت آغاز دهه فجر با اشاره به روایتی از امام جواد(ع) اظهار کرد: حرکت کردن و به موفقیت رسیدن در هر امر مهمی وابسته به اتکا به خدا و اعتماد به حق و اطمینان به قدرتمندی و یاری رسانی خداست.

وی افزود:‌ امام خمینی(ره) نیز در مسیر مبارزات انقلاب اسلامی ابتدا برای خدا حرکت کرد و همه موانعی که بر سر راه او ایجاد می‌شد، با توکل به خدا و با اعتماد به خداوند متعال حل می‌کرد.

امام جمعه یزد گفت: در همین ایامی که شاه رفته بود و امام تصمیم داشت که به ایران باز گردد، مسائل بسیاری در حال وقوع بود، در شرایطی که در ایران تلاطم بسیاری وجود داشت و شرایط پاریس نیز متفاوت از قبل بود، عده ای بنا داشتند که مسئله انقلاب را به نحوی حل کنند که هم مردم را راضی نگه دارند و هم آمریکا و شاه را راضی کنند و اقدامات بسیاری از مصاحبه های تلفنی تا رایزنی‌ها انجام شده بود و با برخی بزرگان قم نیز هماهنگی ها انجام شده بود اما امام خمینی(ره) مخالفت جدی با این موضوع داشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یادآور شد: سخنانی که آن زمان در مورد تشکیل حکومت اسلامی مطرح می شد، ظاهر جذاب و زیبایی داشت اما امام خمینی(ره) زیر بار هیچکدام از آنها نرفت و تاکید داشت که طاغوت باید ریشه کن شود.

وی تاکید کرد: امام بر تشکیل حکومت اسلامی پافشاری داشت و این اقدام یک حرکت کودتایی، اصلاح گرایانه و تبدیل یک حکومت به حکومت دیگری نبود بلکه ایده امام برکندن ریشه طاغوت و جایگزین کردن آن با حاکمیت الله بود.

آیت الله ناصری ادامه داد: امام در تحقق ایده و برپایی حاکمیت الله، توکل به خدا و اعتماد به حق داشت و در مقابل همه هجمه‌ها و‌توطئه‌ها ایستاد و این پافشاری و ایستادگی امام(ره) در تاریخ بی‌نظیر بود.

امام جمعه یزد گفت: امام(ره) پس از ورود به کشور و در سخنرانی که در بهشت زهرا داشت اولین اقدام خود را تشکیل دولت عنوان کرد تا به توطئه‌گران فرصت هیچ حرکتی را ندهد و اینگونه توانست با ایستادگی حاکمیت خداوند را برپا کند.

وی اتکا به خدا و اعتماد به خدا مهمترین ویژگی امام به عنوان رهبر مبارزات انقلاب بود و همین ویژگی نیز سبب شد تا انقلاب ما تا امروز به رغم همه توطئه ها، پابرجا بماند.

نماینده ولی فقیه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ایستادگی امام به واقع بی نظیر بود و در تاریخ چنین ایستادگی و مقاومتی نداریم و نتیجه این ایستادگی نیز بیش از ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی است.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012965